CS:GO - gracze płacą tysiące złotych za skiny z Operacji Shattered Web
Premiera Operacji Shattered Web w Counter-Strike: Global Offensive przyniosła ze sobą garść nowych skórek. Najwyraźniej gracze są nimi zachwyceni, bo najdroższy egzemplarz zakupiono na Steamie za ponad 5 tysięcy złotych.
Debiut Operacji Shattered Web zaskoczył fanów Counter-Strike: Global Offensive, z których wielu nie wierzyło w możliwość ukazania się kolejnej operacji. Tymczasem aktualizacja okazała się bodajże największym dodatkiem w historii gry, przynosząc ze sobą sporo zawartości. Uwzględnia to, rzecz jasna, nowe skórki, stanowiące łakomy kąsek zarówno dla szeregowych graczy, jak i kolekcjonerów skłonnych wydać setki dolarów na cyfrowe dobra. Jednakże w przypadku ostatnich egzemplarzy może to być o wiele za mało. Jeśli bowiem zajrzeć na Rynek społeczności Steama, okazuje się, że cena najdroższego skinu ze skrzynki Shattered Web wynosi sporo ponad 3 tysiące złotych. Mowa o dwóch wariantach karabinu snajperskiego AWP najwyższej klasy (Prosto z fabryki): Gungnirze z kolekcji nordyckiej oraz Księciu z Canalas. Oba zostały już zakupione kilka razy, przy czym za drugi z nich jeden z nabywców zapłacił 5069,58 zł. Również za inne skórki użytkownicy liczą sobie sporo. Najtańszy sprzedawca AK-47 | Dzikiego lotosu życzy sobie ponad 3,9 tysiąca złotych. Co prawda, jak dotąd nikt nie skorzystał z oferty, niemniej nawet zlecenia kupna zaczynają się „tylko” od 3,4 tysiąca złotych (w przypadku obu AWP kupujący obecnie chcą zapłacić poniżej 3 tysięcy złotych).
Liczby te, choć oszałamiające, nie są same w sobie niezwykłe. Najrzadsze elementy ozdobne z gier potrafią być wyceniane znacznie wyżej, zwłaszcza gdy mowa o szczególnie unikatowych okazach. Dość wspomnieć skórkę Dragon Lore, która prawie dwa lata temu została sprzedana za ponad 61 tysięcy dolarów. Jednak tego typu skarby zwykle pochodzą z kolekcji starszych oraz limitowanych, a przez to trudno dostępnych. Niewykluczone, że tak wysokie ceny wynikają z popremierowej ekscytacji Shattered Web i zaczną spadać w kolejnych tygodniach operacji. Niemniej już po jej zakończeniu mogą poszybować w górę, jak ma to zwykle miejsce w przypadku przedmiotów dostępnych przez ograniczony czas. O ile, rzecz jasna, znacznie większa baza użytkowników dzięki przejściu CS:GO na model free-to-play oraz zmiany w systemie zdobywania skrzynek nie przełożą się na zalanie rynku nowymi skinami.