Biomutant na Steamie - słabe oceny graczy, ale dobra sprzedaż
Premiera Biomutant na Steamie udała się średnio. Gra zbiera słabe recenzje wśród graczy, ale sprzedaje się bardzo dobrze i osiąga imponujące wyniki aktywności.
- tylko 55% ocen graczy jest pozytywnych,
- mimo mieszanego odbioru gra sprzedaje się bardzo dobrze i osiąga wysokie wyniki aktywności.
Wczoraj odbyła się premiera Biomutant, czyli RPG-a akcji autorstwa studia Experiment 101. Na produkcję czekało wiele osób, więc warto sprawdzić, jak przebiegł ten debiut na Steamie. Niestety, twórcy nie mogą być w pełni zadowoleni.
W chwili pisania tej wiadomości Biomutant ma 2354 recenzje użytkowników i tylko 55% z nich jest pozytywnych. Serwis Steam klasyfikuje to jako „mieszany” odbiór gry. Gracze narzekają na bardzo nudny początek. Sporo trzeba się naczekać, zanim produkcja się rozkręci. Wiele osób krytykuje także powtarzalność zadań oraz irytującego narratora.
Mieszany odbiór nie przeszkadza jednak grze w dobrej sprzedaży. W chwili pisani tej wiadomości Biomutant zajmuje pierwsze miejsce na liście globalnych bestsellerów Steam. Licząc tylko użytkowników z Polski gra obecnie jest na drugiej pozycji, a lokalnym liderem jest Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Gry Roku dzięki 80-procentowej przecenie.
Warto przypomnieć, że projekt cieszył się powodzeniem również przed premierą. W okresie 10-16 czerwca pre-order Biomutant był dziewiątym największym bestsellerem Steam, a w kolejnym tygodniu awansował na trzecie miejsce.
Biomutant nie tylko sprzedaje się bardzo dobrze, ale pomimo swoich problemów przyciąga przed monitory tłumy graczy. W najgorętszym momencie dnia premiery w grę na Steamie bawiło się 55 tys. osób jednocześnie. Jest to wynik dwukrotnie wyższy niż rekord aktywności wydanego w zeszłym tygodniu Days Gone.
Premiera Biomutant była również dużym wydarzeniem w serwisie Twitch. W najgorętszym momencie dnia premiery transmisje z gry oglądało ponad 184 tys. widzów jednocześnie.
- Recenzja gry Biomutant - RPG roku? Nie, ale...
- Oficjalna strona gry Biomutant
- Biomutant – poradnik do gry