Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2012, 13:05

autor: Michał Kowalski

Anulowanie prac nad Microsoft Flight i Project Columbia – zwolnienia w Microsoft Vancouver

Firma Microsoft wydała oświadczenie, w którym informuje o anulowaniu gry Project Columbia i wstrzymaniu prac rozwojowych nad symulatorem free to play Microsoft Flight. Jest to odpowiedź na plotki o całkowitym zamknięciu studia Microsoft Game Studios Vancouver.

Od pewnego czasu pojawiają się informacje (m.in. przedstawione przez anonimowego informatora serwisu Kotaku oraz wynikające z różnych wpisów na Twitterze), że firma Microsoft zamknęła oddział deweloperski w Vancouver. W odpowiedzi na plotki spółka wydała oficjalne oświadczenie, w którym przedstawiła wiadomości na temat sytuacji Microsoft Game Studios Vancouver oraz tworzonych przez zespół gier.

Microsoft Flight w dalszym ciągu będzie wspierany przez deweloperów

Według przedstawiciela firmy Microsoft, kanadyjskie studio nie zostanie całkowicie zamknięte, jednakże postanowiono wstrzymać dalsze prace nad dwoma projektami, tworzonymi przez zespół z Vancouver. Oświadczenie brzmi następująco:

Microsoft Studios zdecydowało zakończyć prace nad grami Microsoft Flight oraz Project Columbia. W związku z tym kilku członków zespołu zostało zwolnionych. Dział zasobów ludzkich firmy Microsoft pracuje nad znalezieniem dla nich nowych stanowisk. Microsoft w dalszym ciągu posiada kilka zespołów w Vancouver i Victorii, które kontynuują produkcję gier dostarczających najlepszych wrażeń i doświadczeń.

Według przedstawicieli firmy Microsoft na anulowanie Project Columbia i wstrzymanie prac rozwojowych nad Microsoft Flight wpłynęło „wiele czynników”, a decyzja o zakończeniu produkcji „pomoże w osiągnięciu długoterminowych celów”.

W oświadczeniu znalazła się także informacja o wspieraniu społeczności wielbicieli gry Microsoft Flight, która w dalszym ciągu będzie dostępna do ściągnięcia za darmo.

  1. Oficjalna strona Microsoft Vancouver

Microsoft Flight to wydany w tym roku roku symulator free to play, skierowany zarówno do doświadczonych graczy, jak i początkujących wielbicieli lotnictwa. Gra posiada tryb multiplayer (maksymalnie 16 graczy), globalny ranking najlepszych pilotów oraz internetowy profil użytkownika, zawierający statystyki oraz pozwalający na podjęcie określonych wyzwań. Natomiast Project Columbia miało być interaktywną grą na Kinecta, przeznaczoną dla najmłodszych wielbicieli wirtualnej rozrywki.