autor: Krzysztof Bartnik
25 to Life do kupienia w USA
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pudełka z trójwymiarową grą akcji/TPP, pt. 25 to Life, trafiły dzisiaj na półki zachodnich sklepów (mowa o wersjach dedykowanych komputerom PC oraz konsolom: PlayStation 2 i Xbox). Całość nawiązuje wykonaniem do takich produkcji jak Grand Theft Auto, NARC, Scarface, czy The Getaway.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pudełka z trójwymiarową grą akcji/TPP, pt. 25 to Life, trafiły dzisiaj na półki amerykańskich sklepów (mowa o wersjach dedykowanych komputerom PC oraz konsolom: PlayStation 2 i Xbox). Całość nawiązuje wykonaniem do takich produkcji jak Grand Theft Auto, NARC, Scarface, czy The Getaway.
Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy opisywany program (i czy w ogóle) pojawi się w naszym kraju - żaden dystrybutor nie uwzględnił bowiem tej gry w aktualnych planach wydawniczych. Ciężko jest również ustalić datę premiery na Starym Kontynencie – kilka źródeł podaje inne terminy (od pierwszego kwartału do… sierpnia bieżącego roku), zaś brytyjski oddział korporacji Eidos nie listuje nawet tego programu w swoim katalogu. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja.
Akcja 25 to Life przenosi miłośników tego typu zmagań do jednego ze współczesnych, amerykańskich miast. Tryb singleplayer pozwala wcielić się graczom w rolę gangstera o pseudonimie Freeze, który wspina się po kolejnych szczeblach przestępczej kariery, zaczynając jako zwykły chłopiec na posyłki, a kończąc jako prawdziwy wymiatacz.
Kwintesencję rozgrywki w opisywanym tytule stanowi jednak rozbudowana opcja multiplayer, pozwalająca na jednoczesne zmagania aż szesnastu osobom. Tutaj decydujemy się najpierw, po której stronie barykady chcemy stanąć, a do wyboru są: gangsterzy lub stróże prawa. Ów wybór ma istotny wpływ na dalszy przebieg zabawy. Policjanci muszą na przykład uważać na osoby cywilne i postępować zgodnie z obowiązującym prawem, jednocześnie starając się pozbyć jak największej ilości oprychów. Z kolei po wybraniu strony bandziorów grającego czekają akcje w stylu napadów na bank i ucieczek przed zastępami policyjnych oddziałów SWAT. Różnice pomiędzy tymi „frakcjami” widać również w wyszkoleniu oraz posiadanej broni. Policjanci posiadają głównie pistolety i karabiny służbowe (w porównaniu do karabinów, wyrzutni rakiet i koktajli Mołotowa u gangsterów), jednak potrafią się nimi lepiej posługiwać (większa celność czy szybkość przeładowywania magazynków niż u bandytów).
Więcej szczegółów znajdziecie na łamach Encyklopedii GRY-OnLine.