Wnętrze Steam Decka - Valve pokazało bebechy konsoli
Valve nagrało proces otwarcia Steam Decka w celu wymiany części oraz wytłumaczyło, czym to grozi.
Studio Valve wypuściło ciekawy materiał wideo, pokazujący jak rozebrać Steam Decka, czyli przenośne urządzenie do gier, które zadebiutuje na rynku za dwa miesiące.
Filmik jest interesujący, gdyż nie tylko pozwala zobaczyć wnętrze konsoli, ale również pokazuje, jak wymienić dysk SSD oraz gałkę pada.
Pomimo faktu, że materiał opublikowało samo Valve, firma odradza otwieranie Steam Decka. Powodem ma być fakt, że urządzenie nie będzie zbyt wytrzymałe na upadki. Ponadto śrubki mogą się zetrzeć, mocno utrudniając późniejsze rozbieranie konsoli.
Co więcej, takie zabawy mogą uszkodzić baterię, co w skrajnych przypadkach doprowadzi nawet do jej zapłonu. Widzowie zostali również ostrzeżeni, że gwarancja nie obejmuje zniszczeń, które spowodują działając w ten sposób. Wydaje się więc, że samo otwarcie urządzenia nie zaowocuje utratą gwarancji. Stanie się tak tylko wtedy, jeśli w trakcie tego procesu coś zepsujemy.
Trzeba pochwalić Valve za ten filmik. Większość firm po prostu odradza grzebanie we wnętrzach swoich urządzeń, a niektóre, takie jak Apple, wręcz starają się to utrudnić. Natomiast w przypadku Steam Decka nie tylko pokazano, jak to zrobić, ale wytłumaczono także, czym to grozi i na co trzeba uważać, jeśli się na to zdecydujemy.
Czekasz na Steam Decka? Jeśli tak, to zainteresować Cię mogą inne doniesienia o tym sprzęcie:
- Tak prezentuje się Wiedźmin 3 na Steam Deck; CDPR pokazuje nagrania
- Rust i War Thunder ze wsparciem dla Steam Deck, PUBG i DayZ już niekoniecznie
- Steam Deck jest mocny, ale z Cyberpunkiem 2077 ma problemy
- Steam Deck z oficjalnym FAQ; odpowiedziano na popularne pytania
- Steam Deck w rękach gracza – wygląda i działa świetnie
Przypomnijmy, że wysyłka sprzętu do konsumentów rozpocznie się w grudniu 2021 roku. Niestety wszystkie egzemplarze szykowane na ten rok zostały już rozdysponowane. Jeśli dokonacie rezerwacji dzisiaj, to na dostawę będziecie musieli poczekać do drugiej polowy 2022 roku.