tech - sprzęt i technologie (8)
Spragniony kulki w laptopie do grania? Kensington pomoże.
Łukasz Marek, 27 czerwca 2011, 21:30
Kensington, firma znana głównie z zabezpieczenia antykradzieżowego urządzeń przenośnych oraz produkcji całej masy gadżetów do laptopów ogłosiła właśnie zamiar sprzedaży swojego pierwszego bezprzewodowego trackballa, co z pewnością ucieszy fanów "kulkowego" kierowania kursorem.
Ivy Bridge nadejdzie wraz z rokiem 2012
Łukasz Marek, 26 czerwca 2011, 21:23
Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują, że już w marcu 2012 roku firma Intel wypuści na rynek swoją najnowsza rodzinę procesorów opartych o architekturę "Ivy Bridge". Wcześniejsze głosy wskazywały raczej na "końcówkę 2011 roku", najwyraźniej jednak trzy dodatkowe miesiące są potrzebne firmie do spokojnego przejścia z technologii 32nm do 22nm (w takiej właśnie technologii projektowane są najnowsze układy).
G74SX - "odświeżone" notebooki ASUS z serii G już wkrótce
Łukasz Marek, 22 czerwca 2011, 23:17
Już pod koniec czerwca (dokładniej rzecz biorąc 28) zadebiutuje nowa seria high-endowych laptopów dla graczy – Asus G74. Jak zwykle, topowa odmiana gammingowych laptopów Asusa zaprojektowana jest bez absolutnie żadnych kompromisów w stosunku do graczy. Imponujący wyświetlacz Full HD o przekątnej 17,3 cala z opcjonalną możliwością obsługi technologii 3D, a pod pokrywą czterordzeniowy procesor Intela Core i7-2630QM, 12GB pamięci DDR3, dwa dyski twarde o pojemności 750GB każdy.
Nowe energooszczędne procesory i5 i i7 już u producentów
Łukasz Marek, 22 czerwca 2011, 23:09
Najnowsze 32nm procesory Ultra Low Voltage oparte o architekturę Sandy Bridge trafiają już powoli do producentów laptopów w tym firmy Asus, która już zapowiedziała nowego notebooka Asus UX21 w którym niemal na pewno znajdziemy któryś z nowych energooszczędnych procesorów Intela. Połączenie bardzo niskiego zapotrzebowania na energię elektryczną z wysoką wydajnością jednostek i5 i i7 z całą pewnością zaowocują wieloma ciekawymi konstrukcjami laptopów na które czekamy z niecierpliwością.
Nowa kategoria urządzeń przenośnych – ULTRABOOK
Łukasz Marek, 13 czerwca 2011, 10:58
Intel stawia na rozwój sektora mobilnego i urządzeń z nim związanych! Wiceprezes Intela, na targach COMPUTEX 2011 odbywających się na Tajwanie, informuje o stworzeniu nowej kategorii urządzeń mobilnych – cienkich i lekkich ultrabook’ów!
G, K, N, U i ASUSPRO, czyli serie notebooków ASUSA!
Łukasz Marek, 15 maja 2011, 14:03
Partnerem technologicznym projektu GRAMY NA WYNOS jest jeden z największych producentów sprzętu komputerowego (w tym notebooków) na świecie, czyli ASUS. W publikacji też możecie dowiedzieć się nieco więcej na temat poszczególnych serii notebooków produkowanych przez ASUS’a.
ASUS prezentuje dwa nowe kombajny multimedialne z serii N!
Łukasz Marek, 12 maja 2011, 09:45
Firma ASUS sukcesywnie powiększa swoją ofertę notebooków. Tym razem padło na serię N, czyli komputery do multimediów, które jednak dają znacznie większe możliwości niż przeciętniaki..
Czym jest Republika Graczy (The Republic of Gamers)
Adrian Werner, 12 maja 2011, 05:53
Miłośnicy komputerowej rozrywki kupujący sprzęt produkowany przez firmę ASUS często natykają się na logo The Republic of Gamers (w skrócie ROG). Dla tych z was, których ciekawi, czym tak naprawdę jest Republika Graczy postanowiliśmy przybliżyć całe przedsięwzięcie.Cz
"Wydajność i energooszczędność razem idą w parze" - Tri-Gate od Intela!
Łukasz Marek, 11 maja 2011, 23:09
Intel zaprezentował nowy rodzaj tranzystora, który ma zrewolucjonizować wydajność i zarazem energooszczędność urządzeń z tą technologią. Zostanie ona zastosowana też w kolejnej generacji procesorów Intela - Ivy Bridge.
Intel HD Graphics 3000 - obalamy mity
Łukasz Marek, 11 maja 2011, 18:19
„Zintegrowana karta graficzna? Nie!” W taki właśnie sposób większość osób reaguje na temat zintegrowanego układu graficznego w notebookach. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że to właśnie Intel jest wiodącym producentem układów graficznych! Do niego należy ponad połowa udziałów w rynku! Skąd więc wynika z jednej strony niechęć do „integr” przy jednoczesnym ich dużym powodzeniu? Sprawdziliśmy jak dziś wygląda wydajność „iGPU” w popularnych grach.
Rdzenie procesora w grach
Łukasz Marek, 11 maja 2011, 13:03
W jednym z artykułów poruszamy problem ważności procesora pod względem wydajności w grach. Zaprezentowaliśmy tam wyniki naszych testów, które jasno wskazują, że w wielu grach ma on kluczowe znaczenie. Niejako obok tego poruszyliśmy problem wpływu liczby rdzeni procesora na wydajność w grach. W tym artykule zajmiemy się tym tematem szerzej.
Jakie znaczenie ma procesor w grach?
Łukasz Marek, 10 maja 2011, 17:12
Na pytanie: co jest najważniejsze z punktu widzenia wydajności komputera w grach, większość z Was zapewne odpowie: karta graficzna. Oczywiście, jest ona ważna, ale nie mniej ważny jest procesor! Już wyjaśniamy w czym rzecz.
Turbo Boost 2.0, QuickSync, WiDi 2.0 oraz Clear Video & Picture HD - opis technologii Intela
Łukasz Marek, 10 maja 2011, 15:37
Intel przy okazji nowych procesorów Intel Sandy Bridge wprowadził też parę technologii - i mamy tu na myśli technologie poprawione oraz całkowicie nowe. Zapoznajmy się z nimi i dowiedzmy się jakie korzyści mogą nam przynieść!
Tradycyjne dyski twarde (HDD) vs dyski z pamięci flash (SSD) - praktyka
Łukasz Marek, 6 maja 2011, 16:15
W poprzednim artykule pt. "Tradycyjne dyski twarde (HDD), a dyski z pamięciami flash (SSD)" zrobiłem krótkie porównanie działanie obu urządzeń, ich wady, zalety oraz wyznaczyłem - mniej więcej - teoretyczną wydajność obu z nich. W tym artykule natomiast zajmiemy się realnymi różnicami pomiędzy technologią HDD, a SSD.
Core i3, i5 oraz i7 - różnice
Łukasz Marek, 22 kwietnia 2011, 12:18
3 stycznia 2011 roku Intel wprowadził na rynek nowe procesory o kodowej nazwie Sandy Bridge. W jej skład wchodzą, podobnie jak poprzednio, jednostki z trzech rodzin: Core i3, Core i5 oraz najwydajniejsze Core i7. Dziś omówimy w skrócie podstawowe różnice między tymi trzema rodzinami. Ale na początek cechy wspólne...
ASUS Xonar U3 - przenośny dźwięk od ASUSA
Łukasz Marek, 21 kwietnia 2011, 16:51
ASUS Xonar U3, czyli rozwiązanie dla użytkowników oczekujących dobrego dźwięku w notebookach.
Tradycyjne dyski twarde (HDD) vs dyski z pamięci flash (SSD)
Łukasz Marek, 21 kwietnia 2011, 15:04
Postęp technologiczny w dziedzinie szybkości komputerów nie ulega wątpliwości. Mamy coraz szybsze procesory, układy graficzne oraz coraz więcej pamięci RAM. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że tempo rozwoju pamięci masowej jest porównywalne z innymi komponentami tylko jeśli chodzi o pojemność. Wydajność tradycyjnych dysków twardych jest zbyt niska dla dzisiejszych komputerów, co wyraźnie czuć podczas ładowania się systemu operacyjnego, kolejnego levelu gry, czy wreszcie wyszukiwaniu. Recepta? SSD! Kiedyś urządzenia te były nieziemsko drogie i oferowały bardzo małą pojemność. Ale to było kiedyś...