52. Gry Zręcznościowe PC Windows
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 52. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PC.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
Beavis & Butt-Head: Bunghole-in-one
Zręcznościowe 15 listopada 1998
Zręcznościowy mini golf z dwójką tytułowych bohaterów, znanych z kanału MTV. Producent gry przygotował osiemnaście dołków umiejscowionych w zabawnych lokacjach (restauracja fast food, psychodeliczny plac zabaw, itp.). Do wyboru otrzymujemy kilka postaci, w tym Beavisa i Butt-Heada. Zabawę można prowadzić w trybie wieloosobowym dla czterech osób. Dodatkową atrakcją dla fanów będzie to, że głosy postaci podłożył sam Mike Judge.
Deer Hunter 3: The Legend Continues
Zręcznościowe 1 października 1999
Przemierz pola, lasy, bagna i góry Utah i Missouri w poszukiwaniu zwierzyny lub zorganizuj wyprawę myśliwską z przyjaciółmi przez internet.
Deer Hunter 4: World-Class Record Bucks
Zręcznościowe 22 września 2000
Zręcznościowy symulator polowań wyprodukowany przez Sunstorm Interactive. Popularna seria Deer Hunter została przeniesiona na nowy, wyższy poziom za sprawą szczegółowego silnika 3D, nowej architektury rozgrywki. Kolejna część zawiera takie dodatki jak: zmienna pogoda oraz masa nowych broni i dodatkowych gadżetów w postaci wabików, lornetek i kamuflaży.
Ion Assault
Zręcznościowe 18 listopada 2010
Arcade'owa strzelanina, w której walczysz z kosmitami o dostęp do źródła wielkiej energii. Możesz rozbudowywać swój statek kosmiczny oraz zdobywać do niego liczne ulepszenia.
Galidor: Defenders of the Outer Dimension
Zręcznościowe 24 maja 2003
Komputerowa adaptacja bajki dla najmłodszych, znanej widzom kanału Fox Kids. Gracz wciela się w głównego bohatera kreskówki - Nicka Bluetootha, którego misja polega na uwolnieniu grupy przyjaciół, więzionych przez złego tyrana o imieniu Gorm.
Game Room
Zręcznościowe 24 marca 2010
Wirtualny salon gier, który samodzielnie dekorujemy i zapełniamy automatami ze starymi produkcjami. Wśród dostępnych produkcji znajdziemy zarówno pozycje typowo automatowe, jak i tytuły z klasycznych konsol pokroju Atari 2600. Zabawę dodatkowo uatrakcyjniają Osiągnięcia oraz sieciowe rankingi.
Wallace & Gromit in Project Zoo
Zręcznościowe 7 listopada 2003
Wallace & Gromit to bardzo zabawna gra platformowa z elementami przygody, w której zadaniem gracza jest wyzwolenie miejskiego ZOO z rąk organizacji maniakalnych pingwinów o nazwie „Feathers”.
Everyday Shooter
Zręcznościowe 29 marca 2006
Everyday Shooter to prosta relaksująca produkcja, łącząca w sobie cechy gry muzycznej i strzelaniny w stylu Robotron 2084 lub Geometry Wars. Gra została opracowana przez firmę Queasy Games.
Namco Museum 50th Anniversary
Zręcznościowe 6 września 2005
Namco Museum 50th Anniversary to zestaw czternastu hitów japońskiej firmy Namco pochodzących z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku.
Garfield 2
Zręcznościowe 6 października 2006
Garfield: A Tail of Two Kitties to trójwymiarowa gra przygodowo-zręcznościowa, stworzona przez studio Two Tribes, a wydana dzięki firmie The Game Factory. Powstała ona w oparciu o film pod tym samym tytułem (alias Garfield 2).
Frogger Beyond
Zręcznościowe 24 marca 2003
Frogger Beyound to najnowsza odsłona liczącej już wiele odcinków serii o przygodach żaby. Tym razem nasz tytułowy bohater staje się dorosłym osobnikiem i musi przejść szereg prób, by udowodnić swą dojrzałość.
Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Game
Zręcznościowe 12 października 2007
Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Game to opowieść o słodkiej i pomocnej Strawberry Shortcake, kochającej spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi, którymi są: Angel Cake, Ginger Snap, Orange Blossom, Raspberry Torte i Lemon Meringue. Ostatnio niektórzy z jej przyjaciół nie mogli w nocy śnić, więc poprosili ją o pomoc.
Miś Hubert: Zimowe Harce
Zręcznościowe 4 grudnia 2009
Familijna mieszanka 8 sportowych gier zręcznościowych, osadzonych w zimowych klimatach. Wśród dostępnych mini-gier znalazła się m.in. jazda na sankach, bitwa na śnieżki czy pogoń za królikami. Możemy bawić się samotnie lub w trybie multiplayer dla maksymalnie szesnastu graczy.
Toki Tori
Zręcznościowe 29 stycznia 2010
Połączenie dwuwymiarowej platformówki i gry logicznej. Przejmujemy kontrolę nad zabawnie wykonanym pisklęciem, pokonując przygotowane przez producentów plansze. Akcję obserwujemy z boku, dzięki czemu widzimy znaczny wycinek planszy i możemy zaplanować akcje z wyprzedzeniem.
Dig Dug
Zręcznościowe 1 października 1983
Dig Dug to gra zręcznościowa, która została opracowana w 1982 roku przez firmę Atari. Pierwotna wersja na automaty coin-op cieszyła się dużą popularnością, zatem nic dziwnego, że program doczekał się licznych konwersji na domowe komputery i konsole.
Toy Story Mania
Zręcznościowe 26 lutego 2010
Toy Story Mania to zestaw zręcznościowych mini-gierek przygotowany przez studio Papaya. Gracze kierują poczynaniami postaci znanych z filmowej serii Toy Story, w tym Buzza i Chudego, które muszą poradzić sobie z 30 wyzwaniami rodem z parków Disney'a. Gra wykorzystuje technologię obrazu 3D, do czego wymagane jest posiadanie odpowiednich okularów.
Xatax
Zręcznościowe 11 maja 1994
Xatax to kosmiczna strzelanina, budząca słuszne skojarzenia z takimi klasykami jak wydany na początku lat osiemdziesiątych hit Super Cobra. Gracz wcieli się w rolę pilota poczciwego myśliwca o nazwie X72, który został wysłany w samobójczą misję z zadaniem zniszczenia tajemniczego, tytułowego obiektu, zagrażającego pokojowi w galaktyce.
Maximum Pool
Zręcznościowe 12 września 2000
Maximum Pool to pakiet siedmiu klasycznych gier bilardowych, przygotowany przez zespół deweloperski Sierra Studios. Gracze mogą zmierzyć się z komputerową sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami według tradycyjnych reguł bilarda, snookera i caroom, a także w niekonwencjonalnych rozgrywkach rocket ball, chameleon ball czy mad bomber. Atutem gry są również wirtualne lekcje bilarda.
Rocky Mountain Trophy Hunter
Zręcznościowe 1 sierpnia 1999
Rocky Mountain Trophy Hunter jest grą łowiecką, w której gracze mogą ruszyć na polowanie w górzystych terenach Alaski, Kolorado i Kanady. Deweloperzy z firmy WizardWorks zadbali o realizm łowów, w tym naturalnie zachowujące się zwierzęta oraz zmienne warunki pogodowe. Do dyspozycji wirtualnych myśliwych oddano zróżnicowany arsenał broni, w którym oprócz tradycyjnych strzelb znaleźć można m.in. łuk i rewolwer.
SlamTilt: The Pinball Game
Zręcznościowe 20 marca 1997
SlamTilt to kolejny pinball sygnowany logiem 21st Century Entertainment. Tym razem żmudnego zadania stworzenia dwuwymiarowej wariacji na temat metalowej kulki i flipperów podjęła się mała firma Liquid Entertainment. Dodajmy od razu, że wyszła z tej batalii obronną ręką.
Tubular Worlds
Zręcznościowe 21 maja 1994
Tubular Worlds to przedstawiciel gatunku strzelanin, w którym mały stateczek lecący w jednym, określonym kierunku musi stawić czoła armadzie obcych statków kosmicznych, próbujących zaatakować i podbić naszą planetę.
Arkanoid 2
Zręcznościowe 7 lipca 1989
Arkanoid 2: Revenge of DOH to bezpośrednia kontynuacja znanej gry zręcznościowej, która dzięki prostym regułom i dużej grywalności, cieszyła się niegdyś wielkim powodzeniem. Druga odsłona programu oferuje nową oprawę audiowizualną, premierowe etapy, edytor plansz oraz kilka innych zmian mniejszego kalibru.
Pinball Magic
Zręcznościowe 6 sierpnia 1990
Zanim studio 21st Century Entertainment zaczęło osiągać znaczące sukcesy na polu komputerowych flipperów, wiele firm próbowało stworzyć własne programy tego typu. Wśród nich był Pinball Magic, zaprezentowany przez francuski koncern Loriciel, który na rynku elektronicznej rozrywki znany był głównie z prostych i przyjemnych zręcznościówek.