51. Gry Zręcznościowe PC Windows
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 51. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PC.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
Beach Head 2002
Zręcznościowe 28 września 2002
Kolejna odsłona totalnej strzelanki - Beach Head. Gracze ponownie mogą stać się jednoosobową armią i przeciwstawić się zaciekłym atakom wroga.
Paperboy 2
Zręcznościowe 4 sierpnia 1991
Druga część gry opowiadającej o trudnym zawodzie gazeciarza. Tym razem za developing wzięła się firma Tengen, która minimalnie rozbudowała klasyczny pomysł oraz znacznie podrasowała oprawę audiowizualną.
Bubble Dizzy
Zręcznościowe 3 maja 1990
Gra zręcznościowa z tytułowym jajkiem w roli głównej. Zadaniem gracza jest wydostać się z dna oceanu na powierzchnię, pokonać kapitana Blackhearta i oddać wykradziony naszyjnik ukochanej.
Heimdall 2: Into the Hall of Worlds
Zręcznościowe 30 kwietnia 1994
Heimdall 2 to przedstawiciel gatunku action-adventure, zawierający również elementy charakterystyczne dla RPG. Gra pozwala wcielić się w rolę tytułowego wojownika, który staje do nierównej walki z demonem zniszczenia, Lokim.
The Rocketeer
Zręcznościowe 2 lutego 1991
Gra zręcznościowa oparta na popularnym komiksie i filmie pod tym samym tytułem. Wcielasz się w rolę Cliff'a Secorda, młodego pilota, który przypadkowo staje się posiadaczem odrzutowego plecaka. Wykorzysta go on w walce z Nazistami.
Storm Angel
Zręcznościowe 6 grudnia 2003
Klasyczna zręcznościowa gra shoot'em up w stylu chociażby Macrossa (side-scrolling, czyli latamy „z lewej do prawej” i likwidujemy wszystko, co napotkamy na drodze).
The Humans
Zręcznościowe 20 sierpnia 1993
The Humans to gra zręcznościowo-logiczna, która pozwoli Ci wziąć w opiekę grupę niezbyt rozgarniętych jaskiniowców i przeprowadzić ich przez skomplikowane niuanse, związane z odkrywaniem nowych technologii.
Tetris (1987)
Zręcznościowe 11 sierpnia 1987
Pierwsza, komercyjna wersja legendarnej gry Tetris, wydana na Zachodzie w 1987 roku. Za wydanie programu odpowiedzialny jest koncern Spectrum Holobyte, który klasyczny pierwowzór wyposażył przede wszystkim w ładną oprawę wizualną i lepszy interfejs.
Super Tetris
Zręcznościowe 10 lutego 1991
Super Tetris to odświeżona wersja legendarnej gry zręcznościowo-logicznej, którą dla koncernu Spectrum Holobyte przygotowało studio Sphere. Już na pierwszy rzut oka widać sporo zmian – zarówno w oprawie audiowizualnej jak i ogólnej koncepcji.
Back to the Future III
Zręcznościowe 12 marca 1991
Back to the Future III to gra zręcznościowa, która fabuła nawiązuje do trzeciego epizodu popularnego cyklu filmów przygodowych, wyreżyserowanego przez Roberta Zemeckisa. Tym razem Marty McFly przeniesie się w czasie do roku 1885, gdzie spróbuje zapobiec morderstwu na swoim przyjacielu, doktorze Brownie.
Hammer Boy
Zręcznościowe 10 września 1991
Hammer Boy to opracowana przez studio Dinamic Software prosta gra zręcznościowa, której głównym bohaterem jest młodzieniec wyposażony w ogromny młot. Zadanie chłopca jest bardzo proste: w ciągu półtorej minuty musi zniszczyć wszystkich wrogów, próbujących zdobyć chronioną przez niego twierdzę.
Klax
Zręcznościowe 12 marca 1990
Klax to gra zręcznościowo-logiczna, która po raz pierwszy zadebiutowała na automatach coin-up w 1989 roku, za sprawą koncernu Atari. Głównym celem rozgrywki jest tworzenie układów z klocków tego samego koloru, przesuwających się w kierunku gracza po poziomej platformie.
Microsoft Return of Arcade
Zręcznościowe 19 marca 1996
Zbiór gier zręcznościowych należących do automatowej klaski. W skład zestawu wchodzi pięć gier - Pac-Man, Pole Position, Galaxian, Dig-Dug oraz Pac-Man’s 20th Anniversary. Jest to idealna pozycja dla graczy tęskniących za starymi dobrymi czasami.
Raiden
Zręcznościowe 20 marca 1994
Inwazja kosmicznych najeźdźców może doprowadzić do zagłady ludzkości. Armada gwiezdnych niszczycieli opanowała już znaczną część planety i objęła nad nią całkowitą kontrolę. Sytuacja nie jest jednak beznadziejna, bowiem na horyzoncie pojawił się gracz, który wykorzystując nowoczesny myśliwiec o nazwie Raiden, stanie do walki z przeważającymi siłami wroga.
Ed, Edd n Eddy: The Mis-Edventures
Zręcznościowe 2 listopada 2005
Ed, Edd n Eddy to seria kreskówek autorstwa Danny'ego Antonucci, którą mogliśmy oglądać na kanale telewizyjnym Cartoon Network. Opowiada ona o przygodach tytułowej trójki bohaterów, którzy kombinują na wszystkie sposoby, jak by tu zarobić trochę grosza.
Dragon's Lair II: Time Warp
Zręcznościowe 23 września 1991
Kontynuacja znanej z automatów coin-op gry Dragon’s Lair, opowiadająca o perypetiach nieustraszonego, ale również niezbyt rozgarniętego rycerza Dirka. Tym razem fabuła programu koncentruje się wokół porwania niejakiej Daphne przez złego czarnoksiężnika Mordroca.
Go, Diego, Go! Great Dinosaur Rescue
Zręcznościowe 9 października 2008
Zręcznościowa gra logiczna oparta na serialu animowanym Go, Diego, Go!, autorstwa High Voltage Software. Przedszkolak Diego wybiera się na wycieczkę do muzeum, w którym przenosi się w czasie do ery dinozaurów. Mały Diego postanawia pomóc maluchom dinozaurów w odnalezieniu swoich rodziców. Rozgrywka oparta jest na serii minigierek, na które składają się m. in. puzzle, dopasowywanie elementów i inne atrakcje. Produkcja przeznaczona dla młodszych graczy.
Sonic the Hedgehog 4
Zręcznościowe 19 stycznia 2012
Czwarta odsłona kultowej platformówki z Niebieskim Jeżem w roli głównej, rozwijająca fabułę trzech gier znanych z pierwszej połowy lat 90. XX wieku.
Miś Hubert: Wakacyjna Wyspa
Zręcznościowe 6 lipca 2009
Sympatyczna zręcznościówka dla młodszych graczy, w której bawimy się na tropikalnej wyspie. Lista atrakcji obejmuje między innymi surfowanie na desce, budowanie zamków z piasku i łapanie spadających kokosów.
Zapper
Zręcznościowe 6 listopada 2002
Gra platformowa stworzona przez doświadczony zespół Blitz Game, twórców głośnego tytułu Frogger 2: Swampy’s Revenge. Gracz może pokierować tytułowym bohaterem Zapperem i odnaleźć jego brata Zippera, porwanego przez niegodziwą królową srok - Maggie.
Breakout
Zręcznościowe 5 października 2000
Gra zręcznościowa będąca uwspółcześnioną wersją przeboju z komputerów 8-bitowych. Wcielając się w rolę pałeczki imieniem Bouncer gracz musi uwolnić swą ukochaną Daisy oraz przyjaciół przetrzymywanych w więzieniu złego Batniksa. Tytuł wyprodukowany został przez studio Supersonic Software.
Lonely Mountains: Downhill
Zręcznościowe 23 października 2019
Lonely Mountains: Downhill to zręcznościówka, w której musimy zjeżdżać na rowerze po stokach gór. Mapy mają otwartą strukturę, pozwalając nam swobodnie wybierać trasę. Produkcja stawia na efektowną zabawę i nie próbuje realistycznie symulować kolarstwa górskiego.
No Escape
Zręcznościowe 22 listopada 2000
No Escape to gra zręcznościowa w stylu Unreal Tournament czy też Quake III Arena, ale zrealizowana w bardziej zabawowym i komiksowym stylu. Gra ta przygotowana została głównie z myślą o rozgrywkach sieciowych i mimo iż polega w większości na strzelaniu do przeciwników to nie znajdziemy w niej ani kropli krwi.
Flintstones Bedrock Bowling
Zręcznościowe 30 lipca 2000
Zręcznościowe wyścigi dla najmłodszych, w których Fred wraz z przyjaciółmi zamienia kamieniołom w tor wyścigowy, strącając po drodze kręgle i zbierając klejnoty.