56. Gry Zręcznościowe PC Windows
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 56. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PC.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
PixelJunk Eden
Zręcznościowe 2 lutego 2012
Trzecia już gra z serii "PixelJunk". Tym razem sterujemy niewielką samoprzylepną kulką, próbując dotrzeć do wyższych partii widocznych na ekranie drzew.
Raiden III x MIKADO MANIAX
Zręcznościowe 17 marca 2006
Trzecia część bardzo popularnej futurystycznej strzelaniny, zapoczątkowanej na automatach do gier. Zasiadamy za sterami tytułowego myśliwca, likwidując napotykane po drodze oddziały wroga. Producent przygotował w sumie siedem poziomów, rozgrywanych w różnych zakątkach kosmosu.
World Championship Snooker 2002
Zręcznościowe 7 lutego 2001
Symulacja najpopularniejszej odmiany bilarda - snookera, w której gracz może wziać udział w Mistrzostwach Świata mierząc się z największymi gwiazdami tego sportu.
Thomas the Tank Engine
Zręcznościowe 11 marca 1992
Thomas the Tank Engine to gra zręcznościowo-logiczna, przeznaczona głównie dla małych dzieci, która wykorzystuje postacie lokomotyw znanych z książek i filmów. Głównym bohaterem zmagań jest oczywiście Tomasz, najsłynniejsza i najlepiej rozpoznawalna ciuchcia w historii literatury dziecięcej.
Thomas the Tank Engine 2
Zręcznościowe 12 maja 1993
Druga odsłona programu opracowanego przez firmę Peakstar Software, opowiadająca o przygodach sympatycznej ciuchci i jej gromadki przyjaciół. Tym razem producenci postawili na stricte zręcznościowy aspekt zabawy i zaserwowali graczom wyścigi z udziałem lokomotyw.
Taito Legends
Zręcznościowe 14 października 2005
Taito Legends to kolejny przedstawiciel niezwykle popularnych ostatnio zestawów starych gier video, spośród których przeważająca większość debiutowała jeszcze na automatach coin-op. Firma Taito była niegdyś potentatem w tej dziedzinie, a jej największe tytuły są pamiętane po dziś dzień.
Captain Dynamo
Zręcznościowe 12 kwietnia 1993
Captain Dynamo to zabawna platformówka, stworzona przez firmę Codemasters. Głównym bohaterem gry jest tytułowy śmiałek, wyruszający na spotkanie z arcyłotrem, który ukradł dużą liczbę diamentów. Twoim zadaniem będzie je oczywiście odzyskać.
The Untouchables
Zręcznościowe 10 listopada 1989
The Untouchables to gra zręcznościowa, oparta o fabułę popularnego filmu Briana de Palmy pod tym samym tytułem. Gracz wcieli się w rolę agenta federalnego Elliota Nessa, który wraz z grupą zaufanych ludzi wyrusza na wojnę z gangiem Ala Capone.
Cabela's Big Game Hunter 4: The Next Adventure
Zręcznościowe 12 września 2000
Realistyczny symulator polowań, w którym odwiedzamy takie miejsca jak lasy Michigan, wzgórza Pensylwanii oraz pustynie Sierra Nevada. W każdej z tych lokalizacji możemy zapolować na jelenie, niedźwiedzie i wiele innych zwierząt. Twórcy oddali do dyzpozycji graczy kilka rodzajów broni oraz gadżetów. Nowym trybem jest Challenge Hunt, czyli zestaw misji i wyzwań.
Suburban Commando
Zręcznościowe 11 września 1993
Shep Ramsey jest intergalaktycznym obrońcą prawa. Niestety, wskutek ostatniej potyczki z kosmicznymi złoczyńcami, jego statek musi awaryjnie lądować na Ziemi. Prawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy nieświadomej niczego rodzinie udaje się zdobyć jego fantastyczną zbroję.
Licence to Kill
Zręcznościowe 20 sierpnia 1989
James Bond rezygnuje ze służby w wywiadzie brytyjskim, chcąc dopaść na własną rękę bezwzględnego handlarza narkotyków, który z zemsty zabija wieloletniego przyjaciela naszego bohatera oraz jego świeżo upieczoną żonę.
Fast Food!
Zręcznościowe 22 sierpnia 1989
Fast Food! to gra zręcznościowa z popularnym Dizzym w roli głównej. Programiści z firmy Codemasters całkowicie odeszli tutaj od wątku przygodowego, serwując miłośnikom jajowatego bohatera klon wielkiego hitu o nazwie Pac-Man.
Electranoid
Zręcznościowe 20 września 1994
Electranoid to stworzony przez firmę Pixel Painters klon klasycznego hitu o nazwie Arkanoid. Zadaniem gracza jest przebrnąć przez kilkadziesiąt plansz, rozbijając na każdej z nich mury zbudowane z różnokolorowych klocków.
Magic Pockets
Zręcznościowe 11 czerwca 1992
W Magic Pockets, platformówce przygotowanej przez firmę Bitmap Brothers, wcielisz się w rolę małego chłopca, któremu podłe stworki ukradły wszystkie zabawki. Aby je odzyskać, będziesz musiał przemierzyć cztery rozległe światy, podzielone na kilka mniejszych etapów.
Star Monkey
Zręcznościowe 10 września 2001
Star Monkey to gra, która czerpie wszystko co najlepsze z gatunku shoot-em up. Rozgrywka jest prosta: kierujemy tu statkiem kosmicznym uzbrojonym po zęby w przeróżne typy broni, rakiety, lasery, bronie plazmowe oraz tarcze siłowe i musimy dosłownie anihilować roje wrogich jednostek latających i naziemnych.
Impossible Mission II
Zręcznościowe 21 kwietnia 1988
Impossible Mission 2, to platformówka, będąca kontynuacją znanego przeboju z 1984 roku. Mimo, że pierwowzór ukazał się na kilka platform sprzętowych (w tym Apple II), gra ostatecznie nie trafiła na ekrany PeCetów. Dopiero cztery lata później, firma Epyx pomyślała o właścicielach tych maszyn i zaprezentowała im drugą odsłonę serii.
Bubble Bobble
Zręcznościowe 12 sierpnia 1989
Bubble Bobble to kolejny hit z automatów, który trafił na Pecety dzięki firmie NovaLogic. Głównymi bohaterami gry są małe brontozaury o imieninach Bub i Bob, które na wyraźne polecenie swoich sympatii, muszą przebrnąć przez pełną niebezpieczeństw jaskinię. Jeśli im się to uda, potwierdzą tym samym swoją niesłychaną odwagę i zyskają dozgonny podziw ukochanych.
Family Fun: Cool Pool
Zręcznościowe 15 września 1998
Specjalna edycja bilarda, przeznaczona głownie dla miłośników niestandardowych rozwiązań w tym klasycznym sporcie klubowym, zawierająca pomysłowe rodzaje gier z przeszkodami i animacjami.
Chicken Run
Zręcznościowe 6 grudnia 2000
Bazująca na filmie animowanym o tym samym tytule trójwymiarowa gra utrzymana w konwencji „skradanki”, w której grupa zwierząt hodowlanych podejmuje się desperackiej próby ucieczki z farmy.
MTV Sports: Skateboarding
Zręcznościowe 15 września 2000
MTV Sports: Skateboarding to sportowa symulacja jazdy na deskorolce, przy powstaniu której brał udział mistrz tej dyscypliny Andy MacDonald. Autorzy przygotowali 30 profesjonalnych i fantastycznych desek oraz ponad 35 dużych tras. Gracze mogą wykonywać sześćdziesiąt różnych trików na ziemi i w powietrzu, a zabawie towarzyszy muzyka popularnych zespołów.
Boulder Dash: Treasure Pleasure
Zręcznościowe 12 września 2003
Boulder Dash: Treasure Pleasure to kolejna część legendarnej zręcznościowo-logicznej serii, zapoczątkowanej w 1984 roku pod sztandarem firmy First Star Software i zadedykowanej wówczas kilku mikrokomputerom domowym.
Last Action Hero
Zręcznościowe 13 lipca 1994
Last Action Hero to zręcznościówka, luźno oparta o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcieli się w rolę Jacka Slatera, którego głównym zadaniem jest uratować dzieci, przetrzymywane w portowym magazynie.
Wild Summer!
Zręcznościowe 10 października 2007
Sun City to spokojne i piękne miasteczko, zlokalizowane tuż nad brzegiem morza. Niestety, pojawiłeś się tam Ty – szesnastoletni młodzieniec, który wykorzystując wakacyjną przerwę od nudnych nauk w szkole, postanowił raz a dobrze zaszaleć. To będzie najdziksze lato w Twoim dotychczasowym życiu, o ile zdecydujesz się zagrać w Wild Summer!
CyberGroove
Zręcznościowe 13 lutego 2004
Gra taneczna, która początkowo trafiła na rynek tajwański. Główną atrakcją jest dołączana do zestawu specjalna mata podłączana przez port USB (brak możliwości zakupienia samej gry).