Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Przegląd prasy 18 czerwca 2003, 16:37

Play zawartość Numeru 07/2003

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Tym razem do kupienia są dwa zestawy Playa. Zestaw A i zestaw B. Obydwa zapakowaliśmy w worek w srebrzystej folii, na której wdzięczą się dziewczyny z najnowszego Grand Theft Auto. Zestawy różnią się pełnymi wersjami gier oraz ukrywającymi się w workach numerami Top Secretu - kolejno 11 i 12. Zestaw A zawiera gry Railroad Tycoon II: The Second Century, Shadow Company i Monster Truck Rumble, a Zestaw B gry Broken Sword II, Car Tycoon, Shadow Company i Monster Truck Rumble.

Na płytach

Railroad Tycoon II: The Second Century (1999) - Nie tylko dla fanów przejazdu kolejka. Udana kontynuacja przeboju z dwoma dostępnymi tylko u nas kampaniami PKP.

Broken Sword II: The Smoking Mirror (1997) - Wielka zagadka dymiącego lustra Majów została rozwiązana - to wiecie, bo trzecia część jest już w produkcji. Ale może chcecie się przekonać jak?

Car Tycoon (2001) - Dla osób, które chcą sobie potycoonować, ale nie tak bardzo, żeby przepuścić w tym celu Broken Sworda II. Z samochodami jest ta gra naturalnie.

Shadow Company: Left For Dead (1999) - Może trochę naciągane będzie nazwanie Shadow Company trójwymiarowym Jagged Alliance'em, ale pewne podobieństwa dadzą się znaleźć. No i tu jest sprzęt jeżdżący i latający.

Monster Truck Rumble (2001) - O facetach jeżdżących takimi samochodami po ulicach mówi się, że mają kompleksy. Ale na kompie można zapomnieć o powtarzających to zazdrośnikach.

Wersje demo

W obydwóch zestawach znajduje się demo gry Tony Hawk's Pro Skater 4.

Ponadto na płytach zestawu A znajdują się starsze dema: Unreal Tournament 2003, NHL 2003, Beach Life, Emperor: Rise of the Middle Kingdom i Conflict Desert Storm.

Zestaw B to Robin Hood: The Legend of Sherwood, FIFA SOCCER 2003 i Need for Speed: Hot Pursuit 2.

Zwiastuny

W obydwóch zestawach znajdują się filmy prezentujące wdzięki Dooma III, Half-Life'a 2 i Railroad Tycoona 3.

Ponadto na płytach zestawu A są filmy z gier: Command & Conquer: Generals, Combat Flight Simulator 3, Hegemonia, Medieval: Total War oraz SWAT: Urban Justice.

Na płytach zestawu B spragnieni wrażeń filmowych gracze znajdą trailery z gier Gothic II, IronStorm, Medal of Honor: Spearhead, Platoon i Silent Hill 2.

W numerze

Zestaw A kryje w sobie Top Secreta numer 11/2002, a zestaw B - Top Secreta 12/2002. Ale to w charakterze deseru. Danie glówne to nowy numer Playa. Poniżej przedstawiamy więc tylko zawartość tego ostatniego.

Najbardziej rzucającym się w oczy materiałem jest z pewnością relacja z E3 - najważniejszej growej imprezy, która nie jest targami, na świecie. Postanowiliśmy zrobić ją trochę inaczej niż wszyscy. Jedno, kilkasetkrotnie złożone zdanie? Tekst napisany w dawno zapomnianym dialekcie? Zastąpienie screenów zdjęciami spoconych drwali? Każdorazowe zastępowanie słowa "gra" w relacji nazwą jakiegoś warzywa w wołaczu? Tak, my też mieliśmy zagwostkę. Sprawdźcie sami.

Drugie w kolejce ważności jest w tym numerze Grand Theft Auto: Vice City. Walące po oczach swoja tandetną wywodzącą się z prosto z lat osiemdziesiątych stylistyką rozepchało się na cztery strony testu i potem jeszcze porównało do Grand Theft Auto III w pojedynku na dwóch kolejnych. Kropką nad i jest plakat ze ślicznotka z gry. Ma bardzo ładną linię, że tak to ujmę.

Jakby tego było jeszcze mało, o GTA jest tez słówko w tegonumerowych Trendach w materiale o Niesławnej siódemce najbardziej kontrowersyjnych gier. W komplecie krwawiący Hitler.

W Przed ringiem wysłuchujemy przedstawiciela osiedlowego komitetu Simsów, a potem oddajemy głos reprezentantowi mających niebawem wprowadzić się na nasze komputery sąsiadów - Simsów 2.

Poza tym wszystkim nie zabrakło też miejsca na recenzje - godne polecenia jest w końcu oceniony przez nas Colin trzeci, zaintrygował nas tez duży, zielony gość łatwo poddający się nastrojom oraz inny wywodzący się z komiksów jegomość łatwo wpadający we wściekłość. Fanów niedawno debiutującego na ekranach naszych kin filmu powinna też zainteresować pewną recenzją gry. Splatającej się z takim jednym modnym dosyć zjawiskiem. Związanym z filmem. Nie chcę zdradzić neoczego, ale jak zbiorę całą trójcę związanych z nim faktów, to tylko niobecni na filmie nie skojarzą o co chodzi.

Graczy zainteresowanych tym co dzieje się u nas w kraju zapraszamy do lektury obszernego reportażu Gorky'ego Zero, nie mogliśmy też przejść obojętnie obok takiego giganta jak Half-Life 2. To oczywiście nie wszystko, ale od wymieniania wszystkich tytułów gier opisanych w numerze (wyjąwszy relacje z E3, bo ona jest, wiecie - inna) jest poniższy spis.

Szczegółowy spis treści

Nowości

Beyond Good & Evil

Finding Nemo

Jack the Ripper

Korea: Forgotten Conflict

Next Generation Tennis 2003

Railroad Tycoon 3

Trendy

Niesławna siódemka

Reportaże

Miasteczko Los Angeles - reportaż z E3

Gorky Zero

Half-Life 2

Przed ringiem

Rodzinka The Sims kontra The Sims 2

Testy

Blitzkrieg

BloodRayne

Colin McRae Rally 3

Enter the Matrix

Grand Theft Auto: Vice City

Hulk

Medieval: Total War - Viking Invasion

Red Faction II

Mistmare

Postal 2

X-Men 2: Wolverine's Revenge

Pojedynek

Grand Theft Auto III kontra Grand Theft Auto: Vice City

Replay

Colin McRae Rally 2.0

Devil Inside

Earthworm Jim 3D

Grandia II

Might and Magic IX: The Writ of Fate

Sacrifice

Poza tym listy, kody, sprzet, na marginesie, 8Bit, Jojoy i Padie oraz konkurs.