Najciekawsze gry zręcznościowe wydane w 1994 roku
Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.
Superfrog
Zręcznościowe 9 stycznia 1994
Kultowa platformówka, która największą popularność zdobyła wśród użytkowników komputerów Amiga. Wcielasz się w rolę Superżaby, która pokonując kilkanaście krain musi dopaść i zniszczyć wstrętną wiedźmę.
Robbo
Zręcznościowe 10 marca 1994
Robbo to popularna gra zręcznościowo-logiczna, stworzona przez programistów z polskiej firmy XLand (późniejszy Chaos Works), opowiadająca o perypetiach tytułowego robota, uwięzionego na obcej planecie w sieci skomplikowanych labiryntów.
Pinball 4000
Zręcznościowe 12 marca 1994
Produkt stworzony przez brytyjskie studio Spidersoft Ltd. – znane z produkcji komputerowych odpowiedników pinballi, czyli gier zręcznościowych, w których metalowa kulka odbijana jest przy pomocy charakterystycznych łapek (tzw. flipperów).
Jazz Jackrabbit
Zręcznościowe 20 marca 1994
Jazz Jackrabbit to pierwsza odsłona cyklu klasycznych platformówek studia Epic Games. Tytułowy bohater rusza na ratunek pięknej księżniczce Evie Earlong, porwanej przez nikczemnego żółwia Devana. Gra zawiera 90 poziomów, na których trzeba wykazać się sporą zręcznością i sprytem.
Raiden
Zręcznościowe 20 marca 1994
Inwazja kosmicznych najeźdźców może doprowadzić do zagłady ludzkości. Armada gwiezdnych niszczycieli opanowała już znaczną część planety i objęła nad nią całkowitą kontrolę. Sytuacja nie jest jednak beznadziejna, bowiem na horyzoncie pojawił się gracz, który wykorzystując nowoczesny myśliwiec o nazwie Raiden, stanie do walki z przeważającymi siłami wroga.
Soccer Kid
Zręcznościowe 23 marca 1994
Pojawienie się kosmitów w okolicy Ziemi na ogół wiąże się z olbrzymimi kłopotami. Nie inaczej jest w grze firmy Krisalis o nazwie Soccer Kid, której fabuła koncentruje się właśnie wokół ingerencji obcych na naszej planecie. Pomyli się jednak ten, kto podejrzewa, iż po raz kolejny chodzi tu o zniszczenie lub zniewolenie ludzi...
Raptor: Call of the Shadows
Zręcznościowe 1 kwietnia 1994
Gra zręcznościowa, gdzie kierujesz maleńkim samolotem, którego jedynym zadaniem jest zniszczenie wyłaniającego się z góry przeciwnika.
Heimdall 2: Into the Hall of Worlds
Zręcznościowe 30 kwietnia 1994
Heimdall 2 to przedstawiciel gatunku action-adventure, zawierający również elementy charakterystyczne dla RPG. Gra pozwala wcielić się w rolę tytułowego wojownika, który staje do nierównej walki z demonem zniszczenia, Lokim.
Xatax
Zręcznościowe 11 maja 1994
Xatax to kosmiczna strzelanina, budząca słuszne skojarzenia z takimi klasykami jak wydany na początku lat osiemdziesiątych hit Super Cobra. Gracz wcieli się w rolę pilota poczciwego myśliwca o nazwie X72, który został wysłany w samobójczą misję z zadaniem zniszczenia tajemniczego, tytułowego obiektu, zagrażającego pokojowi w galaktyce.
Tubular Worlds
Zręcznościowe 21 maja 1994
Tubular Worlds to przedstawiciel gatunku strzelanin, w którym mały stateczek lecący w jednym, określonym kierunku musi stawić czoła armadzie obcych statków kosmicznych, próbujących zaatakować i podbić naszą planetę.
Cool Spot
Zręcznościowe 12 czerwca 1994
Cool Spot to gra zręcznościowa, promująca popularny napój Seven Up, produkowany w Stanach Zjednoczonych przez koncern Cadbury Schweppes Americas Beverages. Głównym bohaterem programu jest ludzik zbudowany na bazie czerwonej kropki, charakterystycznej dla logotypu wspomnianej wyżej lemoniady.
In Search of Dr. Riptide
Zręcznościowe 21 czerwca 1994
Mimo mało zachęcającej fabuły, In Search of Dr. Riptide okazuje się niezwykle przyjemną grą zręcznościową, w której umiejętności szybkiego naciskania spustu oraz lawirowania w ciasnych korytarzach podmorskich jaskiń, będą miały kolosalne znaczenie.
Janosik (1994)
Zręcznościowe 23 czerwca 1994
Janosik nie był zbójem ani trochę szlachetnym, ale właśnie takim zapamiętali go Polacy, co było zasługą serialu telewizyjnego Jerzego Passendorfa z 1974 roku. Do nie mającej nic wspólnego z rzeczywistością, ale romantycznej wizji polskiego Robin Hooda, odwołali się też twórcy omawianego tytułu, programiści z firmy Mirage.
The Last Bounty Hunter
Zręcznościowe 30 czerwca 1994
Klasyczna zręcznościowa gra rail shooter, z akcją rozgrywającą się na Dzikim Zachodzie. Jak wiele innych popularnych przedstawicieli gatunku z lat 90. tytuł wykorzystuje technologię full motion video, a więc autentyczny aktorski materiał filmowy, na którym pojawiają się cele do eliminacji.
Last Action Hero
Zręcznościowe 13 lipca 1994
Last Action Hero to zręcznościówka, luźno oparta o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcieli się w rolę Jacka Slatera, którego głównym zadaniem jest uratować dzieci, przetrzymywane w portowym magazynie.
Entity
Zręcznościowe 20 lipca 1994
W Entity – platformówce rodem z firmy Loriciel – gracz wcieli się w postać Anthemis, hojnie obdarzonej przez naturę kobiety, która wbrew swojej woli zadecyduje o przyszłości wszechświata.
Electranoid
Zręcznościowe 20 września 1994
Electranoid to stworzony przez firmę Pixel Painters klon klasycznego hitu o nazwie Arkanoid. Zadaniem gracza jest przebrnąć przez kilkadziesiąt plansz, rozbijając na każdej z nich mury zbudowane z różnokolorowych klocków.
Pinball Fantasies
Zręcznościowe 29 września 1994
Jeden z najsłynniejszych komputerowych flipperów, stworzony przez bardzo znaną niegdyś firmę 21st Century Entertainment. Cztery stoły, fenomenalna oprawa graficzna i dźwiękowa, a także niezliczona ilość bonusów, czekają na entuzjastów tego typu rozrywki.
Cannon Fodder
Zręcznościowe 29 listopada 1994
Jedna z najpopularniejszych strzelanin pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, absolutny klasyk w historii komputerowej rozrywki. Cannon Fodder pozwoli Ci się wcielić w rolę amerykańskich marines i wykonać szereg misji o wzrastającym poziomie trudności, w różnych częściach naszego globu.
Desert Strike: Return to the Gulf
Zręcznościowe 3 grudnia 1994
Pierwsza z serii popularnych w latach dziewiędziesiątych gier zręcznościowych, w której latamy śmigłowcem i niszczymy wyznaczane przez amerykańskie dowództwo cele na Bliskim Wschodzie.
Disney The Lion King
Zręcznościowe 8 grudnia 1994
Platformówka oparta na filmie animowanym pod tytułem Król Lew. W trakcie zabawy w Disney The Lion King wcielamy się w lwa Simbę, którego zadaniem jest pozbawienie władzy uzurpatora tronu królewskiego – Skazy. Rozgrywka polega na przemierzaniu etapów inspirowanych miejscami znanymi z oryginału, unikaniu czyhających tam niebezpieczeństw i walce z przeciwnikami.