Lords of the Fallen
Lords of the Fallen 2 | The Lords of the Fallen
Gra RPG akcji TPP, będąca rebootem serii Lords of the Fallen. W The Lords of the Fallen wcielamy się w krzyżowca, którego zadaniem jest obalenie demonicznego bóstwa – Adyra. Produkcja została opracowana przez należące do firmy CI Games studio Hexworks.
producent: Hexworks wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: Plaion Polska / Koch Media Poland Strona oficjalna
Twórcy krytykowanego na premierę mrocznego RPG akcji prędko nie złożą broni. 2025 ma być nowym rozdaniem dla Lords of the Fallen
Mroczne RPG akcji wyciąga pomocną dłoń do nowych i mniej wytrwałych graczy. Aktualizacja 1.7.19 Lords of the Fallen czyni system walki jeszcze przystępniejszym
Mocno krytykowane mroczne RPG akcji jest ciągle ulepszane, co podoba się graczom. Spory update i duża promocja na Steam to zachęta, by dać szansę Lords of the Fallen
The Lords of the Fallen jest rebootem zapoczątkowanej w 2014 roku serii gier RPG akcji typu soulslike. Za opracowaniem tej produkcji stoi studio Hexworks, należące do polskiej firmy CI Games.
Fabuła
Akcję gry The Lords of the Fallen osadzono tysiąc lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Od pokonania demonicznego boga Adyra minęły wieki, a złowrogie bóstwo niedługo ma odrodzić się na nowo. Ostatnią nadzieję dla świata stanowi mroczny krzyżowiec, który musi wyruszyć w podróż przez krainy żywych i umarłych, by obalić Adyra.
Na tle pierwszego Lords of the Fallen, opisywany tytuł wyróżnia się za sprawą znacznie bogatszej fabuły. Jednocześnie świat gry oraz osadzona w nim historia stały się dużo bardziej mroczne.
Mechanika
Rozgrywkę w The Lords of the Fallen rozpoczynamy od stworzenia postaci. Produkcja pozwala nam zdecydować o jej wyglądzie, a także wybrać jedną z dziewięciu profesji. Wybór dokonany przez nas na wstępie determinuje jedynie początkową ścieżkę, jaką podążymy; w późniejszej fazie przygody nic nie stanie na przeszkodzie, by rozwijać bohatera lub bohaterkę niezależnie od wybranej wcześniej klasy.
Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić się w wir przygód. Na przemierzenie czekają tu dwie olbrzymie krainy – świat żywych, znany jako Axiom, a także kraina umarłych, zwana Umbral. Choć w obu czyhają na nas liczne zagrożenia, największe okropieństwa znajdziemy w tej drugiej. Granicę pomiędzy światami przekraczamy przy pomocy specjalnej latarni, która pozwala nam docierać do miejsc, o jakich żywym nawet się nie śniło, i odkrywać ich tajemnice, a także manipulować duszami wrogów. Do świata umarłych trafiamy również, gdy poniesiemy śmierć na polu bitwy w krainie żywych. Otrzymujemy wówczas jedną szansę na powrót do swego ciała, ale droga do niego wiąże się z koniecznością stawienia czoła rozmaitym piekielnym pomiotom.
A skoro o walce mowa – w trakcie rozgrywki toczymy dynamiczne potyczki z przeciwnikami i tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się eliminować przeciwników przy pomocy broni białej, czy też postanowimy walczyć z nimi przy użyciu magii. Na naszej drodze stają różnorodni (choć najczęściej – jednakowo przerażający) przeciwnicy, a oprócz szeregowych oponentów, często przychodzi nam mierzyć się ze znacznie potężniejszymi od nich bossami. Pomimo że walka jest tu szybsza niż w pierwowzorze, podczas starć sukces zapewnia nam nie tylko zręczność i refleks, lecz również cierpliwość; często bowiem warto uważnie przyjrzeć się przeciwnikowi, spróbować odkryć jego słabe punkty i luki w obronie oraz zaczekać na dogodny moment do wyprowadzenia ataku.
W miarę postępów rozwijamy herosa lub bohaterkę, ulepszając atrybuty i zaklęcia, a także zdobywając coraz lepsze wyposażenie (broń i pancerze).
Tryby gry
W The Lords of the Fallen można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer. Oprócz kooperacji, tytuł umożliwia nam najeżdżanie innych graczy i uprzykrzanie im życia.
Kwestie techniczne
The Lords of the Fallen działa w oparciu o technologię Unreal Engine 5.
Pozostałe
Opisywana produkcja najpierw była zapowiadana jako kontynuacja gry Lords of the Fallen. Choć początkowo czuwał nad nią ten sam zespół, który opracował pierwowzór, w kolejnych latach zaczęła ona przechodzić z rąk do rąk. W lipcu 2015 roku odsunięto od niej Tomasza Gopa, czyli głównego projektanta pierwszej części serii, który co prawda powrócił jeszcze do CI Games w marcu 2016, aczkolwiek po nieco ponad roku ponownie opuścił szeregi studia. Następnie rodzima firma rozpoczęła poszukiwania ekipy chętnej do pomocy przy opisywanym tytule, które zakończyły się nawiązaniem współpracy z amerykańskim Defiant Studios. Projekt, którego tworzenie nowi deweloperzy zaczęli od zera, miał działać w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Firma CI Games nie była jednak zadowolona z tej kooperacji, przez co w maju 2019 roku podjęła decyzję o jej zakończeniu i jednocześnie poinformowała, że samodzielnie zajmie się dokończeniem tego dzieła. W tym celu we wrześniu 2020 roku otworzyła nowe studio – Hexworks. Ostatecznie The Lords of the Fallen doczekało się oficjalnej zapowiedzi na targach gamescom 2022.
Ostatnia modyfikacja 6 maja 2024
Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: Internet
Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 376 głosów czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 505 głosów czytelników.
Lords of the Fallen cena w dniu premiery: 249,90 PLN
Klasyfikacja PEGI Lords of the Fallen
Lords of the Fallen Wymagania sprzętowe
PC Windows
- Minimalne:
- (720p) Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz
- 12 GB RAM
- karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 590 lub lepsza
- 45 GB SSD
- Windows 10 64-bit
- Zalecane:
- (1080p) Intel Core i7-8700 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
- 16 GB RAM
- karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2080 / 10 GB Radeon RX 6700 lub lepsza
- 45 GB SSD
- Windows 10 64-bit
PlayStation 5
- Wykorzystuje:
- 30 fps w 1440p / 60 fps w 1080p
Xbox Series X/S
- Wykorzystuje:
- XSX: 30 fps w 1440p / 60 fps w 1080p