[Opis przejścia] Część trzecia (4) | Sherlock Holmes Tajemnica Mumii poradnik Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii
Ostatnia aktualizacja: 8 października 2019
Z szuflady detektyw wyciąga figurkę Anubisa oraz kartkę z poświęconą bożkowi formułką (Notatki). Teraz kieruje się ku nietypowym drzwiom usytuowanym pomiędzy biurkiem a oszkloną szafą. Ponieważ klucz, który mu pozostał, nie chce ich otworzyć, Sherlock polewa je najpierw olejem ze zbiorniczka, a dopiero potem działa owym kluczem. Tak przedostaje się do kolejnego pomieszczenia (polecam zapisać stan gry).
To coś w rodzaju magazynu lorda, w którym na półkach leżą wymagające odrestaurowania cenne przedmioty, a na posadzce stoi pięć wysmukłych waz. Holmes przygląda się im - ta najbliżej wejścia ma namalowany symbol spirali (trąba powietrzna?), druga (na prawo od niej) - trójkąta, waza w centrum jest nieaktywna, ale trzeba przejść obok niej, by dostać się do waz przy półkach, z których ta po prawej ma symbol kropli wody, a ta po lewej - czerwonego płomienia.
Zgodnie z notatką na temat żywiołów, każdy z malunków symbolizuje jeden z nich. Należy zatem do każdej z czterech waz wrzucić odpowiedni dla danego żywiołu przedmiot. Warto przy tym zwrócić uwagę, że przy wazie z kroplą wody (w głębi po prawej), na posadzce pod regałem, stoi płonąca lampa oliwna , przy wazie z płomieniem zbiorniczek z olejem (na dolnej półce regału, na lewo od wspomnianej wazy). Oba przedmioty Holmes oczywiście konfiskuje, choć na razie nie polecam ich łączyć - znikną wówczas wszystkie posiadane pochodnie czy elementy do ich stworzenia. Natomiast przy komunikacie o dogasającej drugiej pochodni należy polać olejem lampę, co zapewni detektywowi następne źródło światła na jakiś czas.
Zostało jeszcze 42% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie