[Opis przejścia] Część trzecia (3) | Sherlock Holmes Tajemnica Mumii poradnik Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii
Ostatnia aktualizacja: 8 października 2019
Na trzecim z ciągnących się wzdłuż ściany blatów nie znajduje nic interesującego, natomiast spod zamkniętych drzwi (na lewo od owego blatu) zbiera garść rozsypanego piasku . W końcu przechodzi w stronę biurka i konstatuje, że jego szuflada zamknięta jest na wymyślny zamek. Na biurku znajduje notatkę na temat opium oraz list lorda Montcalfe'a (po lewej). Otwiera też ciemnoszarą książkę , w której czyta o klątwach faraonów i sąsiednią na temat czterech żywiołów . Za książkami lokalizuje kolejne notatki (o Parkeyu - w głębi i o ogarniającym lorda obłędzie - po prawej). (Wszystko dostępne do wielokrotnego przeglądania w zakładce "Notatki").
Wreszcie bierze krzesło i stawia je na lewo od biurka. Wspina się na nie, dzięki czemu udaje mu się dosięgnąć do wnęki w murze, w której stoi lampa, a obok leży trzeci klucz . Holmes zabiera go i schodzi z krzesła (kliknij kursor kierunkowy na podłodze).
Teraz detektyw kieruje się ku stojącym przy kolejnej ścianie regałom (po prawej). Odczytuje tytuły książek przez oszklone drzwi i obraca się ku stojącemu naprzeciwko regału stołowi. Zwraca uwagę na bandaże po lewej, a przy oglądanym już plakacie o reinkarnacji lokalizuje zwiniętą w rulon kartkę z tajemniczymi zapiskami (Notatki).
Wreszcie zagląda pod stół (kliknij kursor tuż przy stole) i zabiera spod niego szklany zbiorniczek z olejem (po prawej). (By Holmes wstał z pozycji kucznej, obróć się i kliknij na oszkloną szafę).
W końcu detektyw wraca do biurka i raz jeszcze ogląda szufladę. Ze znalezionej na stole kartki wynika, że trzeba włożyć do niej dwa klucze i przekręcić je równocześnie, z tym że jeden zgodnie z ruchem wskazówek zegara a drugi przeciwnie (tu proponuję zrobić zapis stanu gry, pamiętaj, że lord szykował "niespodziankę" dla nielubianego Parkeya). A zatem Holmes wsadza drugi ze znalezionych kluczy w lewą dziurkę, trzeci w prawą, następnie przy lewym kluczu naciska strzałkę skierowaną w lewo, a przy prawym w prawo i na koniec - tabliczkę z wygrawerowanym napisem "turn". Wówczas klucze obracają się równocześnie i szuflada staje otworem.