Practice Schedule | Dynasty Mode | NHL 08 poradnik NHL 08
Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019
Dynasty Mode, Practice Schedule
Czas na opcje treningowe. Bardzo ważne, ponieważ od tego zależy skuteczność naszych hokeistów. Do wyboru mamy wiele opcji, które dobieramy według naszego stylu gry.
Na samym początku zwróć uwagę, że na dole pojawia się pasek "Assistant Coach Upgrade". Jest to wartość, która dodawana jest do bazowych wartości treningowych i rośnie wraz z upgrade'owaniem jej w opisanym wcześniej menu.
Inwestujemy w jedno, kosztem drugiego.
Light Skate Schedule to najlepszy wybór dla tych, którzy lubią wartką i szybką grę. Wyraźny przyrost Skatingu i ulepszona gra bramkarzy warte są inwestycji. Rośnie też morale. Jedyny spadek widać w zakresie Checkingu. Jeżeli preferujesz obronę za pomocą "poke" i "hook'ów" to nawet nie poczujesz, że Twoim zawodnikom wychodzą słabsze "bodiczki".
Gdy Twoi hokeiście są zahartowani, a Ty inwestujesz w takie profity jak Gym, warto wybrać Up Tempo Schedule. Bardzo szybko zobaczysz wzrost celności, podawania i morale. Łatwiej też będzie wygrywać wznowienia. Minusem takiego treningu jest spadek Skatingu, lecz warto czasem poświęcić szybką jazdę na rzecz taktycznej rozgrywki.
Trening No Contact charakteryzuje się dużym wzrostem parametru Shooting i Skating. Jest to opcja dla początkujących, którzy lubią efektowną (szybka jazda) i efektywną (dużo trafionych bramek) grę. Świetne wyjście dla tych, którzy mają w drużynie dobrego Snipera z wysokim Overall.
Kolejną taktyką jest Bag Skate Schedule. To jedyny trening, który mogę szczerze odradzić wszystkim. Kosztem Skatingu i skuteczności bramkarza tracimy dużo celności i wytrzymałości. Według mnie jest to rozwiązanie kompletnie niepraktyczne i przeze mnie nieużywane. Nawet najprostsze one-timer'y przestaną często trafiać do bramki.
Tactical Schedule to rozwiązanie optymalne.
Przedostatnim harmonogramem treningowym jest Full Contact Schedule. Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią brutalną grę. Widać tu wielki wzrost Checkingu oraz Shootingu. Ponadto rośnie Skating, Face-off i Passing. Niestety straty po takim treningu są odczuwalne w morale,. Jeżeli w Upgrade'ach inwestujesz w Team Function wtedy warto wybrać Full Contact Schedule.
Ostatnie miejsce zostawiłem dla Tactical Schedule, czyli złoty środek między wszystkimi wcześniejszymi. Tutaj znacznie rośnie nam Morale, gra bramkarza, Passing oraz Skating i Face-Off. Jedyna strata to Checking. Zdecydowanie polecam tę taktykę treningową każdemu graczowi.
Nie opłaca się korzystać z jednego harmonogramu przez cały sezon. Najbardziej skuteczne jest zmienianie ich każdorazowo po czterech, pięciu, góra sześciu spotkaniach. Robimy tak, by morale hokeistów oraz czynnik chemistry utrzymywały się na wysokim poziomie.