Fallout Tactics: Brotherhood of Steel - poradnik do gry
Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016
Porady ogólne
Bardzo często korzystajcie z możliwości zapisu stanu gry. Zwłaszcza, kiedy zapragniecie podjąć jakiś ryzykowny krok i nie jesteście do końca przekonani, czy to dobre posunięcie i czy na pewno zakończy się sukcesem. Akcja gry bardzo często toczy się w zawrotnym tempie, a na dodatek niezmiernie ciężko przewidzieć, co może czekać za rogiem i w jakim kierunku potoczą się sprawy. Dobrym przykładem może być hazard. Taka możliwość spotka Was często w bunkrach. Powiem, że opłaca się zaryzykować, bo można wygrać, przy niewielkich nakładach finansowych, ciekawe przedmioty lub bronie. Jednak bardzo łatwo stracić cały zapas gotówki. Trzeba, więc stosować zapis gry w korzystnych sytuacjach i odczyt, kiedy pójdzie nie po naszej myśli.
Myślę, że warto pamiętać, że w Fallout Tactics możliwy jest wybór pomiędzy dwoma trybami rozgrywki. Są to: gra w czasie rzeczywistym i gra w systemie turowym. Wybór rodzaju zależy tylko od gracza, od jego umiejętności i upodobań. Przełączanie pomiędzy trybami jest możliwe w trakcie całej gry, więc nie trzeba deklarować się już od początku i później cierpieć z powodu ewentualnego złego wyboru.
Myślę, że naprawdę nie ma potrzeby tłumaczyć jak odbywa się walka w czasie rzeczywistym, ale za to mam kilka uwag na temat trybu turowego.
Możliwe jest planowanie i zapisywanie swoich ruchów w czasie, gdy inny gracz ma swoją turę. Swoje ruchy planujesz w Menu Akcji, zostaną wykonane, gdy przyjdzie kolej danej postaci. Nie ma problemu, aby podglądać akcję nawet podczas nie swojej tury, bo specjalne menu na bieżąco wyświetla dane na temat aktualnego stanu graczy/postaci, oraz kto i kiedy jest następny, a jeśli grasz zespołowo możesz włączyć wspólny widok dla obu drużyn.
W trybie turowym bardzo istotne stają się punkty akcji. Podczas walki turowej punkty akcji są odnawiane na początku nowej tury. W trybie rzeczywistym są one ciągle odnawiane. Postać, która wykorzystała już wszystkie punkty akcji, nie może nic robić. Różne działania pochłaniają pewne liczby punktów. Koszt większości działań zawiera się między 1 a 4 punktami akcji. W trybie gry w czasie rzeczywistym punkty są regenerowane na bieżąco, a postaciom, które mają ich dużo, odnawiają się szybciej.
W trakcie rozgrywki spotkacie postaci, które mniej lub bardziej chętnie zechcą przyłączyć się do drużyny. Zawsze warto skorzystać z takiej okazji i jeśli to możliwe powiększać drużynę o nowych żołnierzy. Przemawia za tym kilka względów, jak choćby to, że większą ilością ludzi będzie łatwiej pokonać przeciwników, każdy nowy członek drużyny to możliwość zebrania większej ilości cennych przedmiotów, broni i amunicji, które oprócz tego, że wykorzystacie w trakcie gry, to na dodatek tym, co zostanie będzie można pohandlować po dotarciu do bunkra. Jednak chyba największą zaletą pozyskiwania nowych żołnierzy jest okazja na zdobycie specjalistów w określonej dziedzinie (np.: jeden żołnierz będzie miał wysoki poziom umiejętności użycia broni snajperskiej, a inny będzie doskonałym lekarzem)
Oddział to sześć osób wliczając Ciebie. Można stworzyć oddział z 30 gotowych rekrutów, bądź przyłączać napotkane postaci. Każdego członka drużyny można kontrolować oddzielnie i wydawać mu indywidualne rozkazy. Ciężko ranna postać nie umiera od razu i istnieje szansa udzielenia jej pomocy i całkowitego wyleczenia. Postaci stworzone dla gry w trybie single można importować do rozgrywek w multiplayerze.
Zawsze dokładnie przeszukujcie wszystkie beczki, szafki, skrzynie, półki, pojemniki, a także zwłoki zabitych przeciwników, gdyż często zaowocuje to odnalezieniem bardzo przydatnych przedmiotów, także takich, które mogą się okazać niezbędne dla ukończenia misji. Jeśli zdarzy się Wam, w trakcie wykonywania misji, stracić jednego z żołnierzy jego ekwipunek wcale nie jest stracony. Należy przeszukać zwłoki tak jak to się robi z wrogami i zabrać wszystko, co zechcemy. Przy okazji wspomnę o otwieraniu zamków. Jest to bardzo pożyteczna umiejętność i warto zadbać, aby nasi żołnierze posiadali jak najlepsze umiejętności włamywania się. Zdobywa się je przez trening i zdobywanie premii punktowych w czasie rozgrywki lub czasami jako specjalny bonus pozwalający na podniesienie poziomu tej umiejętności. Włamywanie się daje dostęp do zamkniętych skrzyń, szafek, itp., w których niekiedy można znaleźć bardzo interesujące rzeczy. Oprócz tego poprzez otwarcie zaryglowanych drzwi zyskujemy dostęp do ciekawych rejonów plansz, które normalnie nie są dostępne.
Autorzy Poradnika
Krzysztof Żołyński, Marcin Bojko
Informacje o Fallout Tactics: Brotherhood of Steel - poradnik do gry
Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016
Poradnik zawiera : strony: 32, ilustracje: 30 .
Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.
Popularne strony w Fallout Tactics: Brotherhood of Steel - poradnik do gry
- Mapy: Scott City | Fallout Tactics Brotherhood of Steel poradnik Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.
- Mapy: Bramin Wood | Fallout Tactics Brotherhood of Steel poradnik Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.
- Klawiszologia | Fallout Tactics Brotherhood of Steel poradnik Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.
- Bunkry | Fallout Tactics Brotherhood of Steel poradnik Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.
- Tworzenie postaci | Fallout Tactics Brotherhood of Steel poradnik Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.