Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Championship Manager 4 - poradnik do gry

Championship Manager 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Profil menedżera i opcje (1) | Gra w CM | Championship Manager 4 poradnik Championship Manager 4

Ostatnia aktualizacja: 13 września 2019

Profil menedżera... czyli Twój. Takie "królestwo" gracza. Profil swój zaczynacie tworzy już po wyborze ligi i załadowaniu gry. To wtedy ustalacie imię i nazwisko, datę urodzenie, ulubiony klub itd. W trakcie gry poza oczywiście wszelkimi możliwościami związanymi z samą grą (taktyka, trening itd.) macie kilka opcji przeznaczonych dla siebie oraz związany z tym cały profil, który znajdziecie klikając na swoją ksywkę (ewentualnie to co tam wpisaliście). Profil menedżera przedstawia się tak.

Począwszy od góry mamy dostęp do zespołów, które prowadzimy (pierwszy zespół jest pod naszą kontrolą, zespół rezerw i U-18 w zależności od tego jak zdecydujemy) - Profil menedżera i opcje (1) | Gra w CM | Championship Manager 4 - Championship Manager 4 - poradnik do gry

Począwszy od góry mamy dostęp do zespołów, które prowadzimy (pierwszy zespół jest pod naszą kontrolą, zespół rezerw i U-18 w zależności od tego jak zdecydujemy). Wszystkie informacje związane z prowadzeniem zespołów znajdziecie w innych częściach poradnika. W dalszej kolejności mamy elementy związane z naszą pracą.

Wiadomości to podstawa funkcjonowania każdego menedżera. To tam dowiecie się o tym co dzieje się na rynku transferowym, kto w składzie ma problemy zdrowotne, kto wygrał plebiscyt na najlepszego piłkarza, wiadomości o rywalach, lidze itd. itd. Omawiać okna nie ma sensu, gdyż jego funkcjonowanie jest bardzo proste, a jedyną praktyczną opcją jest możliwość sortowania informacji (np. o transferach, mediach itd.). Jednak zaglądać tam trzeba jak najczęściej, o czym przypomina migający w rogu ekranu napis Masz nową wiadomość. Nie lekceważcie tego, bo może akurat ktoś oferuje Wam kontrakt lub ofertę za piłkarza. Mimo tego (na szczęście) niektórych informacji nie da się zlekceważyć i po prostu trzeba je odebrać.

Następnie Liga , w której obecnie gramy. Nie znajdziecie tam nic poza tonami informacji. NIC w sensie, że nie będziecie mogli zmienić statystyk. Jednak warto od czasu do czasu przejrzeć okna zgromadzone w profilu ligowym. Można poczytać o historii rozgrywek (tabela mistrzów), o piłkarzach, którzy dominują w trakcie sezonu, przejrzeć terminarz itd. Oczywiście głównym celem jest analiza tabeli. Jednak to już czysto teoretyczne rozważania. Jedynie zawzięci taktyce mogą mieć tutaj pole do popisu. Przeglądając okna Zespołowe i Zawodników Statystyki można długo analizować najróżniejsze rzeczy. Wspomnieć można choćby o takich (pozornie) błahostkach jak: serie zwycięstw danej drużyny (jeśli kolejny mecz gramy z zespołem, który nie przegrał 15 spotkań z rzędu warto pomyśleć czym zaskoczyć rywala), to ile dany zespół zdobywa bramek z rogów czy wolnych (w perspektywie konfrontacji można np. odpuścić ostrą grę, aby nie doprowadzać do zbyt wielu sytuacji, które kwalifikują się na rzut wolny) czy np. który klub ma więcej czerwonych bądź żółtych kartek. To samo tyczy się okna związanego z piłkarzami. Można sprawdzić rzeczy istotne (średnia meczowa, ilość bramek) czy też np. ilość wślizgów na mecz, puszczonych bramek, strzelonych karnych czy ilość asyst.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie