Zlecenia i postępy w grze | Podstawy Car Mechanic Simulator 2018 Poradnik Car Mechanic Simulator 2018
Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2019
Rozgrywka w Car Mechanic Simulator 2018 opiera się w dużej mierze na wykonywaniu kolejnych zleceń. Umożliwiają one dokonanie postępów w rozgrywce. Za każde zakończone zadanie otrzymasz bowiem punkty doświadczenia oraz dodatkowe fundusze. W tym rozdziale znajdziesz najważniejsze informacje związane ze zleceniami w Car Mechanic Simulator 2018.
Informacje o zleceniach
W modelu rozgrywki przedstawionym w Car Mechanic Simulator 2018 zlecenia pobieramy z szybkiego menu (zielona ikona słuchawki), nie stojąc przy samochodzie (wtedy ikona jest inna, pozwala na sprawdzenie stanu napraw danego pojazdu) lub klikając na telefon leżący na biurku. Nie ma limitu jednocześnie pobranych zleceń, musisz jedynie posiadać miejsce w garażu, by przyjąć nowy wóz - potem możesz go przestawić w inne miejsce i wziąć kolejne zlecenie. Zlecenia w menu pojawiają się i znikają co wskazany okres czasu. Niektóre zlecenia na liście (dość rzadko) posiadają premie - finansowe lub doświadczenia. Premie oscylują około +30% bazowej wartości wynagrodzenia.
Za każde wykonane zlecenie jesteś nagradzany pieniężnie oraz doświadczeniem rozwoju postaci. W większości przypadków doświadczenie jest niemal identyczne, za to kwoty za zlecenia potrafią być przeróżne: w zależności od liczby wymienianych części i skomplikowania napraw, unikalności naprawianego pojazdu czy tego, ile udało ci się oszczędzić na częściach dostarczanych (montowanie używanych części pozostałych z innych napraw, czy samodzielna naprawa uszkodzonych).
Ważne informacje dodatkowe
- Samochód możesz w każdej chwili oddać właścicielowi (w stanie kompletnym), jeśli nie chce go dalej naprawiać - otrzymasz część wynagrodzenia finansowego (nie dotyczy zleceń fabularnych).
- Nie otrzymasz doświadczenia za niedokończone naprawy!
- Pojazdu nie musisz naprawiać nowymi częściami - muszą one jednak mieć wyższy procent sprawności niż określony w zleceniu.
- Jeśli nie posiadasz wielu narzędzi diagnostycznych, dobrze wybierać do naprawy samochody nowsze i te, które wymagają do naprawy użycia prawie nowych części. Takie auta mają pozostałe podzespoły sprawne i czyste, a więc diagnostyka "na oko" sprawdza się tu znakomicie - łatwo wychwycić uszkodzenia.
- W początkowych fazach gry niektóre samochody są już w pełni lub częściowo zdiagnozowane. Informacja o takiej liście części do naprawy podana jest w nawiasie przy opisie usterek w zleceniu. Uszkodzone części są także widoczne w podglądzie w "trybie badania usterek" i oznaczone kolorem czerwonym.
- Uwaga - zleceń fabularnych nie możesz zakończyć "przed czasem". Dlatego by uniknąć problemów, warto sprawdzić opis przebiegu napraw zleceń fabularnych opisanych w tym poradniku.
Generowanie postępów w grze
Dalsze postępy i odblokowywanie nowych funkcjonalności uwarunkowane jest głównie twoim doświadczeniem. Co jakiś czas (wraz ze wzrostem doświadczenia, odblokowaniem nowych umiejętności oraz co kilka poziomów ulepszeń warsztatu), otrzymujesz bardziej złożone typy zleceń (gdzie początkowe to w większości hamulce, zawieszenie i rozrząd). O tym, jak szybko zdobywać doświadczenie dowiesz się z specjalnego rozdziału w tym poradniku.
Zapewne dostrzegłeś, że w zleceniach zawsze pozostaje jedno, oznaczone niebieskim kolorem i podpisem "zlecenie fabularne" ("Story order"). Ich wykonywanie nie daje ci żadnych dodatkowych benefitów do wynagrodzenia, lecz kolejne zadania będą coraz trudniejsze i nie różnią się bardzo od wcześniejszych, i oczywiście - kiedyś się kończą.