Wyposażenie warsztatu w grze Car Mechanic Simulator 2018 Poradnik Car Mechanic Simulator 2018
Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2019
Cały warsztat w Car Mechanic Simulator 2018 wypełniony jest różnego rodzaju wyposażenie, które możesz wykorzystać. W tym rozdziale znajdują się informacje na temat sprzętu warsztatowego, z którego korzystać będziesz podczas napraw i modyfikacji pojazdów. Do każdego narzędzia gra przy pierwszym użyciu podaje krótką informację pomocniczą, jednak gdybyś zapomniał lub chciał dowiedzieć się więcej na temat funkcjonalności i obsługi urządzeń, przeczytaj informacje zamieszczone poniżej.
- Komputer
- Radio
- Skrzynka z narzędziami
- Podnośnik
- Spust oleju
- Montażownica kół / wyważarka kół
- Ściągacz do sprężyn
- Brama główna / Mapa
- Tor testowy
- Ścieżka diagnostyczna
- Stół naprawczy
- Parking
- Skład części
- Żuraw silnikowy
- Stojak na silnik
- Prostownik
- Zestaw do czyszczenia wnętrza
- Spawarka
- Lakiernia
Komputer
Znajduje się w wielu miejscach w warsztacie. Nie spełnia innych ról poza możliwością zamawiania nowych części przez Internet. W późniejszym etapie traci na wartości, jako że możesz za punkty doświadczenia nabyć tablet, który wywołasz z menu podręcznego lub klawiszem T.
Radio
Stojące przy komputerze na biurku radio pozwoli ci zmienić gatunek słuchanej muzyki. Możesz nawet skomponować własny mix muzyczny.
Skrzynka z narzędziami
Wraz z kolejnymi postępami w grze zdobywasz doświadczenie. W tym miejscu możesz je wykorzystać na nowe ulepszenia warsztatu i twojej postaci. W warsztacie znajdziesz wiele takich skrzynek - każda działa w ten sam sposób.
Podnośnik
Dzięki niemu podniesiesz auto do góry i dostaniesz się do podwozia i dolnych części silnika. By użyć podnośnika, skorzystaj z panelu na boku maszyny. Aby podnieść auto nad głowę, musisz użyć panelu dwukrotnie.
Spust oleju
Służy do gromadzenia zużytego oleju z samochodów. Rozlanie oleju (poprzez demontaż miski olejowej przed spuszczeniem oleju) narzuca na ciebie kary za czyszczenie (100$). Aby spuścić olej, ustaw samochód wysoko na podnośniku i z menu podręcznego spustu wybierz, gdzie chcesz go ustawić. Po ponownym wybraniu menu podręcznego ujrzysz tam przycisk Użyj.
Montażownica kół / wyważarka kół
Dzięki niej założysz oponę na felgę (lub zdejmiesz ją) i dokonasz wyważenia całego koła na sąsiednim stanowisku. Każde koło musi zostać wyważone, aby mogło być zamontowane w samochodzie. Niewyważone koła mają małą ikonkę widoczną w dolnym prawym rogu. By móc naprawić felgę, musisz wcześniej zdjąć z niej oponę. Pamiętaj, by rozmiar opony i felgi pokrywały się.
Ściągacz do sprężyn
Aby zająć się naprawą lub wymianą kolumny amortyzatora musisz skorzystać ze ściągacza do sprężyn. Na kolumnę składają się trzy elementy: amortyzator, sprężyna oraz górne łożysko amortyzatora. Czasami uszkodzeniu ulegnie tylko jedna z owych części - rozmontuj wtedy amortyzator i złóż ponownie używając nowej części.
Brama główna / Mapa
Korzystając z bramy możesz opuścić warsztat, by udać się na jazdy testowe lub np. na złom czy do salonu po nowe pojazdy. Aby udać się na tor testowy lub wyścigowy musisz posiadać sprawny pojazd w garażu.
Tor testowy
Podobnie jak ścieżka diagnostyczna pozwala na zbadane sprawności zawieszenia, układu sterowniczego i hamulcowego. Zajmuje chwilę, lecz jest okazją do samodzielnego przejechania się pojazdem i nierzadko jest wymagany jako wstępy lub końcowy etap wykonywanych napraw.
Ścieżka diagnostyczna
Odblokujesz po pierwszym ulepszeniu garażu. Jeśli potrzebujesz dokładnie sprawdzić, co w aucie nie działa poprawnie w zawieszeniu oraz układzie hamowania, skorzystaj ze ścieżki diagnostycznej. Metoda "na oko" czasem również sprawdza się, lecz ciężko wychwycić usterki takich elementów jak tuleje gumowe. Badania wykonane na ścieżce diagnostycznej nie sprawdzają tych samych części co jazda na torze testowym - warto wykonać obie czynności. Wejście do pomieszczenia ze ścieżką znajduje się obok stołu naprawczego. Aby przenieść tu pojazd wybierz ścieżkę diagnostyczną jako cel przy przenoszeniu z menu podręcznego (jak na podnośnik).
Stół naprawczy
Odblokujesz po pierwszym ulepszeniu garażu. To na tym stole możesz naprawiać samodzielnie niektóre uszkodzone podzespoły pojazdu, oszczędzając na zakupie nowych części prosto ze sklepu. Warto poprawiać umiejętności naprawy, by móc reperować większy zakres osprzętu z większą skutecznością i mniejszym prawdopodobieństwem na powodzenie naprawy. Naprawianie części jest dużo bardziej opłacalne niż ich zakup. W ostatnim stadium umiejętności będziesz w stanie naprawiać elementy karoserii.
Parking
Wymagany 2 poziomie garażu. Możesz tu trzymać pojazdy, na które nie masz miejsca w garażu oraz pojazdy, które zakupiłeś dla siebie. By przejść na parking skorzystaj z niebieskich drzwi koło Montażownicy kół.
Skład części
Wymagany 2 poziom garażu. Zdemontowane podzespoły nie muszą iść od razu na złom. Jeśli zdobędziesz trochę doświadczenia niektóre z nich będziesz mógł naprawiać i montować w pojazdach, zamiast kupować nowe podzespoły. Możesz tu także gromadzić elementy zakupione np. przypadkowo do wykorzystania w innym czasie.
Żuraw silnikowy
Wymagany 3 poziomie garażu. Dzięki niemu wyjmiesz silnik ze stojącego luzem samochodu, ale także i zamontujesz w pojeździe. Potem możesz zamontować go w stojaku na silnik. Aby użyć, przenieś żuraw w pobliże wybranego samochodu i wybierz z menu opcję wyjęcia silnika. W niektórych pojazdach musisz wcześniej zdemontować skrzynię biegów (lecz nie zawsze). Jeśli skrzynia jest mała i nie wymaga demontażu, nie musisz wtedy także rozmontowywać osi napędowych. Silnik po wyjęciu trafia jako "komplet" do twojego wyposażenia. Możesz go sprzedać, włożyć do pojazdu lub ustawić na stojaku na silnik.
Stojak na silnik
Wymagany 3 poziom garażu. Po wyjęciu silnika z samochodu celem przeprowadzenia bardziej szczegółowych prac na jednostce potrzebny ci będzie stojak. Po zamontowaniu w nim silnika możesz go swobodnie obracać. Po zdjęciu silnika ze stojaka trafi on do twojego ekwipunku. Praca na wyjętym silniku często jest dużo wygodniejsza: brak konieczności częstego podnoszenia i opuszczania pojazdy przy montażu niektórych części, a po zdemontowaniu silnika możesz samochód odwieźć na parking i zaoszczędzić miejsce.
Prostownik
Wymagany 3 poziom garażu. Naładujesz nim akumulator, który uległ rozładowaniu. Innymi słowy - naprawisz tu każdy akumulator za darmo do stanu 100% sprawności, dlatego warto zbierać je ze złomowisk czy szop.
Zestaw do czyszczenia wnętrza
Wymagany 3 poziom garażu. Za 100$ możesz podnieść cenę zabytkowego pojazdu znacząco. Umieść zestaw przy samochodzie i użyj go, a po zabiegu ocena wizualna pojazdu wzrośnie o kilka procent.
Spawarka
Wymagany 3 poziom garażu. Dzięki niej możesz naprawić karoserię pojazdu za 1000$. Mowa tu jedynie o szkielecie pojazdu, nie dodatkowych elementach jak drzwi czy maska. Jeśli odnawiasz samochód na sprzedaż wykorzystanie spawarki jest bardzo opcjonalne.
Lakiernia
Wymagany 3 poziom garażu. Białe drzwi prowadzą do lakierni, gdzie odświeżysz lub zmienisz kolor lakieru. Korzystanie z lakierni jest wymagane w kilku zadaniach fabularnych. Przemalowanie pojazdu kosztuje 1000$.