Kierowca najemca w American Truck Simulator | Kariera poradnik American Truck Simulator
Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019
Kierowca najemca
W pozostałych rozdziałach i podrozdziałach omówiono szczegółowo każdy element rozgrywki jak rynek pracy, wzięcie kredytu z banku, zakup ciężarówki etc. Tutaj celem jest jedynie zaprezentowanie początku rozgrywki oraz schematu rozwoju własnego przedsiębiorstwa podczas dalszej zabawy.
Po rozpoczęciu rozgrywki od razu zostaniesz przypisany do jakiegoś szybkiego zlecenia i znajdziesz się za kółkiem nie swojej ciężarówki. Korzystając z doradcy drogowego w prawym-dolnym rogu ekranu lub z GPS zamontowanego w pojeździe udaj się do miejsca docelowego. Uważaj na znaki, sygnalizację świetlą, ograniczenia prędkości oraz pamiętaj, że naczepa zachodzi przy wykonywaniu manewru skrętu.
Po dojechaniu do celu mamy do wyboru trzy możliwości oddania naczepy. Jak widać na powyższym screenie można wyróżnić poziom łatwy, który charakteryzuje się oddaniem ładunku automatycznie przez co nie otrzymamy cennych punktów doświadczenia. Poziom średni wyróżnia się łatwym podjechaniem do punktu rozładunku, a za to otrzymamy średnią ilość punktów doświadczenia. W trudnym poziomie przeważnie musimy zaparkować tyłem i jest to naprawdę trudne dla początkujących graczy. Po wybraniu tej opcji otrzymamy dużą ilość punktów doświadczenia. Jeżeli zadanie nas przerośnie możemy w każdej chwili użyć automatycznego parkowania (pamiętając, że stracimy dodatkowe punkty doświadczenia).
Punkty doświadczenia są zależne od obiektu, w którym oddajemy ładunek. [Więcej na ten temat w rozdziale "parkowanie naczepy].
Nie posiadasz własnego samochodu ciężarowego - należy do ciebie jedynie blaszany, pusty garaż w jednym z wybranych przez ciebie miast. Aby zarabiać musisz zacząć wykonywać kolejne zlecenia. W tym celu przejdź do menu rynku pracy, gdzie masz dostępne jedynie szybkie zlecenia.
Warto wybierać te, w których najwięcej zarobisz tzn. w których cena za przejechany kilometr jest największa. Wykonywanie tych zleceń prócz oczywistej wady w postaci niskiego wynagrodzenia ma kilka zalet: nie martwisz się stanem technicznym auta, jeśli potrzebujesz zakupić paliwo jego koszt pokrywa zleceniodawca, jesteś automatycznie przeniesiony do miejsca startu zlecenia (przez co nie tracisz czasu na dojazdy). [Więcej o szybkich zleceniach przeczytaj w rozdziale "Rynek pracy".]