Thermaltake Core P90 TG. Najdziwniejsze obudowy do komputera
Spis treści
Thermaltake Core P90 TG
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
- Typ obudowy: Midi Tower
- Kompatybilne płyty główne: ATX, Micro ATX, Mini ITX
- Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 18 cm
- Maksymalna długość karty graficznej: 32 cm
- Fabrycznie zainstalowane wentylatory: brak
- Miejsce na dodatkowe wentylatory: panel boczny 4x 120 mm
- Podświetlenie: nieobecne
- Panel przedni: 2x USB 3.0, 2x USB 3.2, złącze słuchawkowe i mikrofonowe
- Wymiary (wys. x szer. x gł.): 47 cm x 47 cm x 61,5 cm
- Waga: 17,2 kg
Są obudowy o takim designu, który lepiej i łatwiej jest pokazać, niż go opisać. Idealnie wpisuje się w to projekt Thermaltake Core P90 TG. Półotwarta solidna konstrukcja z dwoma wielkimi taflami hartowanego szkła za około 900 zł prezentuje się następująco:
Nowoczesny, lekko futurystyczny wygląd idzie w parze z dużą funkcjonalnością. Obudowa jest kompatybilna z trzema rodzajami płyt głównych i jest gotowa przyjąć aż 18-centymetrowe chłodzenie CPU. Nieco gorzej wypada tylko długość karty graficznej. Ta może mieć 32 cm i ani milimetra więcej. GeForce RTX 3080 z trzywentylatorowym systemem chłodzenia wejdzie tu na styk. Z mniej oczywistych kwestii warto wspomnieć o tym, że gablotę da się postawić pionowo i położyć w poziomie.
Producent nie oszczędzał na materiałach. Blachy są grube - nic się tu nie ugina. Całość waży przy tym ponad 17 kg! Tym samym jest to najcięższa obudowa w rankingu. Całkiem nieźle wypada też liczba złączy na panelu przednim. 4 porty USB to nadal rzadkość. Szkoda tylko, że zabrakło tu USB typ C.