Lian Li T1 Pitstop PC-T1. Najdziwniejsze obudowy do komputera
Spis treści
Lian Li T1 Pitstop PC-T1
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
- Typ obudowy: Open Case
- Kompatybilne płyty główne: Mini ITX
- Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: nieograniczona
- Maksymalna długość karty graficznej: nieograniczona
- Fabrycznie zainstalowane wentylatory: brak
- Miejsce na dodatkowe wentylatory: brak
- Podświetlenie: nieobecne
- Panel przedni: brak
- Wymiary (wys. x szer. x gł.): 27,2 cm x 22,7 cm x 34,5 cm
- Waga: brak danych
Jednym z podstawowych założeń tego rankingu był wybór modeli, które trafiły do szerokiej sprzedaży. Niekoniecznie musiały one jednak być dostępne w niej do dziś. Dzięki temu na liście mogła pojawić się obudowa Lian Li T1 Pitstop.
„Pitstop” w nazwie produktu przywodzi na myśl motywy motoryzacyjne. W praktyce obudowa nie ma jednak nic wspólnego ani z wyścigami, ani z samochodami. Często mówi się o niej „pająk”, chociaż są tu tylko dwie, a nie cztery pary odnóży. Przy odpowiednim ułożeniu przypomina nam ona mrówkę, ale w tym przypadku brakuje odwłoka. Ten pojawia się dopiero po przykręceniu zasilacza. Najlepiej jednak będzie, gdy potraktujemy projekt tak, jak większość, czyli uznamy, że jest to metalowy pajęczak. Tym samym nie pozostaje nam nic innego jak odradzić polowanie na jej używany egzemplarz wszystkim osobom cierpiącym na arachnofobię.
Oryginalny projekt typu open case jest zgodny z płytą główną w formacie Mini ITX. Oprócz tego przewidziano miejsce i otwory montażowe na 3,5-calowy dysk twardy lub dysk SSD, zasilacz oraz przestarzały już dzisiaj napęd optyczny. Z uwagi na otwarty charakter nie ma tutaj ograniczeń co do wysokości chłodzenia CPU i długości układu graficznego. W zależności od wariantu kolorystycznego obudowa kosztowała od 108 do 123 dolarów. Jakiś czas po premierze pająk sprzedawał się za 250 zł na Allegro. Dzisiaj byłaby to jedna z najtańszych i jednocześnie najdziwniejszych konstrukcji.