futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 17 grudnia 2021, 14:40

Singularity Wraith. Najdziwniejsze obudowy do komputera

Spis treści

Singularity Wraith

Jeśli nie chcesz korzystać z chłodzenia wodnego, to zdecydowanie nie jest model dla Ciebie. - Najdziwniejsze obudowy do komputera | TOP 10 - dokument - 2021-12-17
Jeśli nie chcesz korzystać z chłodzenia wodnego, to zdecydowanie nie jest model dla Ciebie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  1. Typ obudowy: Midi Tower
  2. Kompatybilne płyty główne: Micro ATX, Mini ITX
  3. Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 13 cm
  4. Maksymalna długość karty graficznej: 30 cm
  5. Fabrycznie zainstalowane wentylatory: brak
  6. Miejsce na dodatkowe wentylatory: brak
  7. Podświetlenie: obecne
  8. Panel przedni: brak złączy
  9. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 40,7 cm x 17 cm x 40,7 cm
  10. Waga: 7 kg

Początkowo obudowa sprawia wrażenie standardowej budy do peceta. No prawie… konstrukcja jest mocno odchudzona i pełno w niej otworów wentylacyjnych. Brakuje też jakichkolwiek gniazd i portów na panelu przednim. Jednak to nie z uwagi na to Singularity Wraith znalazła się w naszej topce.

Niepozorna skrzyneczka kosztuje zawrotne 3 800 zł i została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy są zainteresowani chłodzeniem swojego zestawu komputerowego cieczą. Dzisiaj, w dobie gotowych zestawów typu AIO, z których instalacją poradzą sobie nawet mało doświadczeni użytkownicy, Singularity Wraith może uchodzić za obudowę dla zaawansowanych entuzjastów wodnego chłodzenia. Tutaj zbiornikiem na płyn jest praktycznie cała boczna ścianka. Ta jest transparentna, co zachęca do stosowania zabarwionej cieczy. Dla uzyskania najlepszych wyników można pokusić się o montaż nawet dwóch chłodnic 240 mm. Miejsca wystarczy dla tych o wysokości nie większej niż 30 mm.

Skrzyneczka jest dostępna w dwóch kolorach – czarnym i srebrnym. Jej ścianki zostały wykonane z aluminium, nie licząc oczywiście tej akrylowej. - Najdziwniejsze obudowy do komputera | TOP 10 - dokument - 2021-12-17
Skrzyneczka jest dostępna w dwóch kolorach – czarnym i srebrnym. Jej ścianki zostały wykonane z aluminium, nie licząc oczywiście tej akrylowej.

Obudowa ma kompaktowe wymiary i pomieści jedynie pomniejszone wersje płyt głównych. Ogrom przestrzeni przewidziano za to na dyski. Co prawda 3,5-calowy wejdzie tylko jeden, ale mniejszych 2,5-calowych da się zainstalować aż 13! Kartę graficzną montuje się tutaj pionowo. Maksymalna długość to w tym przypadku 30 cm. Wystarczy więc na wydajne układy.

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

TWOIM ZDANIEM

le jesteś w stanie zapłacić za obudowę?

Do 250 zł
28,9%
250-450 zł
39%
Powyżej 450 zł
32,1%
Zobacz inne ankiety
Najdziwniejsze myszki komputerowe  w historii
Najdziwniejsze myszki komputerowe w historii

Mysz komputerowa to dość proste urządzenie. Większość modeli stara się być wygodna i funkcjonalna, przez to stają się do siebie podobne. Istnieją jednak eksperymentalne konstrukcje, które potrafią zaskakiwać wyglądem i sposobem działania.