Czy mi pójdzie? Death Stranding vs tani komputer
Death Stranding już na PS4 wyglądało świetnie, wyciskając z konsoli Sony siódme poty. Dzięki większej mocy obliczeniowej nowoczesnych komputerów, na wydajnym PC jest lepiej i płynniej. A co ze starszymi maszynami?
Spis treści
Symulator kuriera spod znaku Hideo Kojimy ma za sobą długi marsz z PS4 na PC. Co zyskali właściciele komputerów? W zależności od konfiguracji, posiadacze w miarę nowoczesnych maszyn mogą oczekiwać od tego portu szeregu ulepszeń, w tym obsługi ultra szerokich monitorów oraz uruchamiania gry w prawdziwym 4K i przy 60 FPS. A jeśli skusiłeś się na kartę graficzną z rodziny GeForce RTX, możesz sporo zyskać dzięki skorzystaniu z technologii DLSS 2.0 (na ten temat więcej dowiesz się z naszego artykułu).
Łatwo jest testować produkcję Kojimy pod kątem wydajności przy użyciu najnowszych modeli AMD Radeon i Nvidia GeForce. A co z tymi z nas, których karty graficzne nie są dopakowane rdzeniami Tensor, potrafiącymi podkręcić obraz i ilość FPS? Czy posiadacze leciwego GeForce GTX 1050 Ti będą mogli cieszyć z Death Stranding tak jak konsolowcy?
Death Stranding - minimalne wymagania sprzętowe
- Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 1200 3.1 GHz
- Pamięć RAM: 8 GB
- Karta grafiki: GeForce GTX 1050 3 GB / AMD Radeon RX 560 4 GB
- Dysk: 80 GB
- System operacyjny: Windows 10
Death Stranding - rekomendowane wymagania sprzętowe
- Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 1600 3.2 GHz
- Pamięć RAM: 8 GB
- Karta grafiki: GeForce GTX 1060 6 GB / AMD Radeon RX 590 8 GB
- Dysk: 80 GB
- System operacyjny: Windows 10
Nie ma co ukrywać - posiadacze nawet starych komputerów znajdują się obecnie w bardzo dobrej pozycji. Ponieważ wszystkie gry multiplatformowe muszą działać także na słabiutkim PS4 czy Xboksie One, nawet stare karty graficzne i procesory dają radę w najnowszych tytułach. W serii artykułów „Czy mi pójdzie” sprawdzamy, na jaką wydajność mogą liczyć właściciele nienowych już pecetów.