Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 29 maja 2023, 19:00

autor: Kamil Kleszyk

Zamów przenośnego peceta ASUS ROG Ally w RTV Euro AGD i graj już w dniu premiery

Wielkimi krokami zbliża się premiera przenośnego peceta ASUS ROG Ally. W związku z tym sieć elektromarketów RTV Euro AGD rozpoczęła przedsprzedaż wyczekiwanego urządzenia. Warto już teraz zaklepać swój wymarzony egzemplarz.

Źródło fot. ASUS, grafika promocyjna
i

Od dzisiaj w sklepie RTV Euro AGD możecie składać zamówienia przedpremierowe na przenośną platformę ASUS ROG Ally, która może rzucić rękawicę popularnemu Steam Deckowi firmy Valve. Wedle przekazanych na stronie elektromarketu informacji, sklep dołoży wszelkich starań, aby każdy zakupiony egzemplarz ROG Ally dotarł do nabywców 13 czerwca, czyli w dniu rynkowej premiery urządzenia.

Zamówienia możecie dokonać, klikając na poniższy link.

Konsola ASUS ROG Ally w RTV Euro AGD

ASUS ROG Ally – konkurent Steam Decka w przedsprzedaży

Nie ma wątpliwości, że w momencie gdy firma ASUS zaprezentowała ROG Ally, czyli własną odpowiedź na Steam Decka, Valve już wiedziało, że stoi przed nie lada problemem. Nie upłynęło dużo czasu, a w sieci pojawiły się pierwsze, bardzo pochlebne recenzje platformy, świadczące, że obawy te nie były bezzasadne.

Model ROG Ally to swego rodzaju hybryda konsoli i komputera, a to z uwagi na zainstalowany na urządzeniu system operacyjny Windows 11. Nie trzeba zbytnio tłumaczyć, że dzięki temu zabiegowi będzie ono w stanie (przynajmniej teoretycznie) uruchomić więcej produkcji aniżeli Steam Deck, którego ogranicza domyślna praca na oprogramowaniu Linux.

Zamów przenośnego peceta ASUS ROG Ally w RTV Euro AGD i graj już w dniu premiery - ilustracja #1
Źródło: ASUS, grafika promocyjna

System Windows na pokładzie ROG Ally to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Inżynierowie ASUS-a wyposażyli sprzęt w potężne „bebechy”. Pod obudową (swoją drogą – bardzo stylową) znajduje się 8-rdzeniowy i 16-wątkowy procesor AMD Ryzen Z1 Extreme, który powstał na najnowszej architekturze Zen 4. Jego moc uzupełnia zintegrowany układ graficzny AMD RDNA 3 z 12 jednostkami obliczeniowymi. Mocarną specyfikację uzupełnia 16 GB pamięci LPDDR5 w trybie dual-channel oraz szybki nośnik SSD 512 GB PCIe 4.0 z opcją rozszerzenia miejsca na dane dzięki gniazdu microSD UHS-II. Wszystkie te podzespoły na tę chwilę czynią z ROG Ally najmocniejszą przenośną platformą tego typu na rynku.

ASUS ROG Ally to również najwyższa jakość wyświetlanego obrazu. Urządzenie zostało wyposażone w 7-calowy ekran IPS o natywnej rozdzielczości 1080p i częstotliwości odświeżania sięgającej 120 herców. Ponadto oferuje on jasność na poziomie 500 nitów, co szczególnie docenimy, grając w bardzo nasłonecznionym miejscu.

Zamów przenośnego peceta ASUS ROG Ally w RTV Euro AGD i graj już w dniu premiery - ilustracja #2
Źródło: ASUS, grafika promocyjna

Mimo tych wszystkich imponujących „bajerów”, platforma odznacza się niezwykle kompaktowymi wymiarami: 28 x 11,3 x 3,9 cm. Również waga ROG Ally, sięgająca zaledwie 608 gramów, sprawia, że urządzenie nie będzie męczyć naszych dłoni nawet przy dłuższym graniu. Nie bez powodu wspomniałem o długości zabawy, ponieważ we wnętrzu modelu znajdziemy pojemny, 4-komorowy akumulator Li-Ion, który powinien zapewnić nawet do 8 godzin pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę.

Warto dodać, że decydując się na zakup ROG Ally, w ramach promocji otrzymamy darmowy, 3-miesięczny dostęp do Xbox Game Pass Ultimate. Nie warto zatem zwlekać.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej