Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2022, 14:35

Wiedźmińska mapa zmierza do Civilization 6

Twórca projektu The World of Witcher testuje mapę, która pozwoli zagrać nacjami z Wiedźmina na Kontynecie znanym z gier CD Projekt Red i książek Andrzeja Sapkowskiego.

Źródło fot. iPlayGamesITA | Grupa CD Projekt.
i

Wiedźmińska seria modów do Sid Meier’s Civilization VI została niejako ukończona: gracze mogą już sprawdzić wszystkie kluczowe nacje znane z książek oraz gier. Jednakże użytkownik Steama iPlayGamesITA bynajmniej nie spoczął na laurach. Twórca The World of Witcher testuje teraz mapę Kontynentu ze świata Wiedźmina.

Moder udostępnił wczesną wersję swojego projektu na Steamie i uwzględnił „rzeczywiste” lokacje startowe dla każdej z przygotowanych przez niego nacji. Znajdziemy tu wszystkie miejsca znane z gier oraz książek, jak również takie, o których tylko wspomniano w dziełach Andrzeja Sapkowskiego. W końcu czym byłaby Cywilizacja bez kolonizowania zamorskich lądów?

Wiedźmińska mapa zmierza do Civilization 6 - ilustracja #1

Wiedźmiński Kontynent w Civilization 6.Źródło: iPlayGamesITA na Steamie.

iPlayGamesITA zapowiedział, że ta wersja moda zniknie, gdy tylko ukończy pełną wersję mapy. Moder chce jeszcze dostosować drzewko technologiczne do wiedźmińskich realiów, usuwając współczesne technologie pokroju samolotów, czołgów itp.

Oczywiście testy mają też na celu sprawdzenie, czy mod odpowiada gustom graczy. Mapa na pewno zostanie zmniejszona, a Nilfgaard jest obecnie zbyt odizolowany od innych nacji. Na razie moder chce rozwiązać ten problem poprzez dodanie sześciu miast-państw (co i tak planował) na południu Kontynentu, aczkolwiek nie jest to przesądzone.

Na razie będzie to ostatni dodatek do The World of Witcher. Niemniej swego czasu iPlayGamesITA wspominał, że po uporaniu się z ostatnimi miastami-państwami chce spróbować swych sił z „bardziej zaawansowanymi” modyfikacjami szóstej Cywilizacji.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej