Twórca Manor Lords zdradził, skąd wziął pomysł na nazwę studia. Za inspirację posłużyło mu memiczne starcie Wiedźmina 3 i ME: Andromedy
Twórca Manor Lords, Grzegorz Styczeń, zdradził skąd wziął nazwę swojego studia, czyli Slavic Magic. Okazuje się, że źródłem był mem związany z Wiedźminem 3.
Wczoraj we wczesnym dostępie zadebiutowało Manor Lords. Grę opracował niemalże samotnie polski deweloper Grzegorz Styczeń. Tworzy on pod szyldem własnego studia nazwanego Slavic Magic. W wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie silnika Unreal Engine (na którym zbudowano tę produkcję), twórca wyjaśnił skąd wziął tę nazwę.
Okazuje się, że autora zainspirował popularny przed laty mem zestawiający Mass Effect: Andromeda z Wiedźminem 3. Na nim fatalnemu modelowi postaci z pierwszej z tych gier towarzyszył napis „50 mln dolarów budżetu”, natomiast znacznie ładniejszy model Geralta z Dzikiego Gonu opisany był jako osiągnięty dzięki „wódce i słowiańskiej magii”. Grzegorz Styczeń uznał, że nazwa Slavic Magic będzie idealna dla niezależnego studia z Polski tworzącego niskobudżetowe produkcje.
Należy tutaj dodać, że twórcy tych memów mijali się z prawdą. Wiedźmin 3 miał budżet 81 mln dolarów, a koszty pracy w Polsce w pierwszej połowie ubiegłej dekady, kiedy powstawał Dziki Gon, były znacznie niższe niż w Kanadzie, gdzie mieści się studio BioWare. Tym samym w rzeczywistości twórcy The Witcher 3 dysponowali większymi środkami niż autorzy Mass Effect: Andromeda. Nie zmienia to jednak faktu, że mem był zabawny.
Przypomnijmy, że gra na razie dostępna jest tylko na PC. Tytuł można kupić na Steamie oraz w serwisach GOG.com, Epic Games Store i Microsoft Store. Produkcja dostępna jest też w ramach abonamentu PC Game Pass.
Wczoraj wieczorem pisaliśmy, że po pierwszych kilku godzinach od premiery debiut Manor Lords można uznać za bardzo udany. Dzisiaj rano wciąż pozostaje to prawdą. Na Steamie gra nadal ma 91% pozytywnych recenzji. Z kolei rekord aktywności pierwszego dnia w tym serwisie wyniósł ostatecznie 159 701 osób bawiących się równocześnie.
- Manor Lords na Steamie
- Manor Lords – recenzja gry we wczesnym dostępie. Bardziej swojskiej strategii jeszcze długo nie będzie
- Pecetowa szlachta poniżej ultra nie schodzi. Recenzja techniczna Manor Lords we wczesnym dostępie
- Manor Lords – poradnik do gry
Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!