autor: Miriam Moszczyńska
Ten program usuwa z CSGO irytującą funkcję
Przypadkowe kliknięcie prawego przycisku myszy w CSGO, trzymając M4A1-S, może być irytujące. Sticky Silencer wyklucza taką opcję i co ważne, nie dostaniecie za niego VAC-a.
Czy kiedykolwiek w Counter Strike Global Offensive zdarzyło się Wam przez przypadek kliknąć prawy przycisk myszy, mając w ręce M4A1-S? Jeśli tak, to na pewno znacie ból związany z włączeniem się animacji zdejmowania tłumika. Na szczęście jeden z graczy CSGO postanowił temu zaradzić.
Proste rozwiązanie
Sticky Silencer, bo tak zwie się owy program, dostępny jest aktualnie jedynie na Windowsa, choć twórca nie wyklucza wydania go również na inne systemy operacyjne.
Jak można się domyślić, aplikacja wyłącza możliwość zdjęcia tłumika podczas korzystania z M4A1-S, USP-S oraz MP5-SD.
Poza pobraniem Sticky Silencer, należy również do opcji uruchamiania CSGO dodać komendę -netconport 2121. Aby do nich przejść, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na CSGO w Waszej bibliotece, następnie wybrać Właściwości i zakładkę ogólne.
Warto zrobić to, gdy gra jest wyłączona, ponieważ i tak będzie wymagała ona ponownego uruchomienia.
Jak działa Sticky Silencer?
Program ogranicza się jedynie do zmiany przypisanych klawiszy w grze. W momencie, gdy gracz trzyma w rękach M4A1-S, USP-S lub MP5-SD przycisk „mouse2” jest unbindowany, aby uniemożliwić zdejmowanie tłumika.
Kiedy zmienimy broń na taką, która owego tłumika nie posiada, to komenda „mouse2” wraca do swojej poprzedniej formy, czyli „bind mouse2 +attack2”.
Twórca wspomina jednak, że Sticky Silencer czasami potrzebuje chwili, aby wystartować. Dlatego też w niektórych meczach przez pierwsze 20-30 sekund wciąż będziecie mogli zdjąć tłumik.
Czy za Sticky Silencer można dostać VAC-a?
Odpowiedź jest prosta – nie. Jak pisze CrackenDev w poście przybliżającym działanie aplikacji, Sticky Silencer jest bezpieczne i za jego używanie nie otrzymamy VAC-a (no chyba, że ktoś przy okazji używa cheatów).
Wszystkie wykorzystane do stworzenia programu elementy są częścią CSGO. Mamy tu na myśli zarówno netconport, jak i Game State Integration, który przesyła do programu informacje o używanej przez graczy broni.
Niemniej choć ze Sticky Silencer możecie spokojnie korzystać grając mecze w CSGO, to aplikacji nie wykorzystacie w rozgrywkach Faceit oraz (najpewniej) ESEA. Druga z firm nie odpowiedziała na zapytanie CrackenDeva odnośnie legalności programu.
Ponadto CrackenDev otwarty jest na propozycje dotyczące innych zmian, które wprowadzić można do CSGO. Jeśli macie jakieś sugestie, możecie podzielić się nimi w komentarzach pod „instrukcją obsługi” Sticky Silencera.