autor: Miriam Moszczyńska
Świat Wiedźmina w Civ 6 - jest pierwsza frakcja
Do kolekcji The World of The Witcher w steamowym warsztacie Civilization VI trafiła pierwsza modyfikacja. Wprowadza ona Kaedwen jako grywalną frakcję.
Fani Wiedźmina i Civilization VI mogą zacierać ręce. W warsztacie drugiej z gier na Steamie istnieje bowiem kolekcja The World of The Witcher, do której całkiem niedawno trafił pierwszy mod. Wprowadza on do Civilization VI frakcję Kaedwen pod wodzą króla Henselta.
Charakterystyka frakcji
W opisie kaedweńskiego moda autor nakreślił umiejętności władcy oraz ich wpływ na podległe mu jednostki. Na papierze frakcja prezentuje się następująco.
- Umiejętność specjalna Henselta „Ostatni z Jednorożców” – jeśli w pobliżu jednostek oblężniczych znajduje się Inżynier Wojskowy, zyskują one premię do walki wręcz oraz przeciwko dzielnicom, a także +100% do ich produkcji.
- Kaedweńskie jednostki zyskują +2 do prędkości ruchu na 10 tur po wypowiedzeniu wojny, a Kaedweńska Tundra zyskuje +1 do jedzenia i produkcji.
- Lekka kawaleria The Dun Banner jest kaedweńską jednostką szturmującą pole bitwy. W momencie gdy gracz ją szkoli, otrzymuje dodatkową jednostkę kawalerii.
- Unikalnym ulepszeniem Kaedwen jest Kaedweński Obóz, odblokowywany za pomocą Inżynierii Wojskowej. Ta placówka zajmuje okoliczne kafelki i zapewnia dodatkowe plony na obrzeżach imperium. Daje również oddziałom oblężniczym znajdującym się w Obozie dodatkowy zasięg i siłę przeciwko jednostkom lądowym.
Może Cię zainteresować:
- Sid Meier's Civilization VI – poradnik do gry
- Elementy Wiedźmina 3, które nie sprawdziły się w Cyberpunku 2077
- Najlepsze gry na PS4 – 17 świetnych gier na PlayStation 4
Szczegóły na temat The World of The Witcher
Mod wprowadzający Kaedwen na pola Cywilizacji dodaje do gry również Ligę z Hendfords jako religijne miasto-państwo. Gdy gracz zostaje jego suzerenem, otrzymuje nowy luksusowy surowiec – Złote Smocze Łuski zapewniające dwanaście udogodnień.
The Witcher: Kaedwen dostępne jest aktualnie w dwóch językach: angielskim oraz włoskim. Autor, iPlayGamesITA, nie podzielił się informacjami na temat tego, czy ma zamiar tłumaczyć swój projekt na inne języki.
Choć możemy spodziewać się, że polska społeczność prędzej czy później odezwie się do Włocha, aby uniknąć niepotrzebnych sporów (Dying Light 2, pamiętamy). W końcu chodzi o Wiedźmina.
Warto wspomnieć również o tym, że twórca planuje stworzyć więcej frakcji, zatem jeśli chcielibyście rozegrać wiedźmińską kampanię w Cywilizacji, warto śledzić rozwój tej kolekcji w warsztacie Steam.