Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (05/03/2012)
Nawet do trzynastego odcinka prezentacji najlepszych gier na smartfony udało się znaleźć kilka zacnych propozycji. Na chętnych czekają m.in. Apparatus - spadkobierca magii The Incredible Machine oraz efektowne ucieczki w Reckless Getaway.
Trzynasty odcinek cyklu o najciekawszych grach na smartfony na pewno nie jest pechowy. Tradycyjnie zapraszamy do przeczytania o ośmiu ciekawych propozycjach, wśród których znajdziecie zarówno wyścigi, jak i walczących magów, potrzebującego kąpieli aligatora czy naprawdę wyjątkowe platformówki.
Apparatus
Starsi stażem gracze bez wątpienia pamiętają rewelacyjną produkcję sprzed lat, zwącą się The Incredible Machine. Do dyspozycji użytkownika oddawano mnóstwo różnego rodzaju ustrojstw, pasków, silniczków, zębatek, wentylatorów i wahadeł, które trzeba było ułożyć w działające urządzenie, które z kolei pośle piłkę do kosza lub wykona inne zadanie. Teraz zamieńcie kilka niewielkich szczegółów, nazwę produkcji zastąpcie słowem Apparatus i dorzućcie przyjemną, trójwymiarową grafikę.
Battleheart
Dodajcie do siebie: śliczną, ręcznie rysowaną grafikę, długą kampanię, setki przedmiotów, możliwość stworzenia własnej drużyny, walki z bossami, klimat wesołego fantasy i status hitu na urządzeniach Apple. Co wychodzi? Battleheart, które oczywiście jest dostępne także na systemie Android. Walcz, ulepszaj herosów (wśród dostępnych klas są m.in. wojownik, mag i łotrzyk, czyli klasyczna RPG-owa trójca) i baw się przez długie godziny.
Cordy
Tak, wiem. Kolejna platformówka. Ale jeszcze nie dawajcie za wygraną. Dostępny do darmowego wypróbowania (pełna wersja jest płatna, do kupienia wewnątrz samej aplikacji) Cordy to prześliczna, naprawdę prześliczna trójwymiarowa gierka będąca czymś w rodzaju Sonica połączonego z LittleBigPlanet. Biegaj, skacz, bujaj się, ubieraj swojego Sobocika i uśmiechaj się od ucha do ucha. Takie to sympatyczne.
Osmos
Osmos jest dziwny i fajny. Jako prosty organizm pływasz sobie w pierwotnej zupie (lub unosisz się w przestrzeni, lub grasujesz po szalce Petriego) i musisz wchłaniać organizmy mniejsze, jednocześnie uważając na większe. Poruszając się tracisz masę, a musisz się poruszać, by przeżyć. Model darwinowskiej ewolucji w akcji, ładnie wyglądający i doskonale sprawdzający się jako gra dotykowa. Graj w kampanię (27 poziomów) lub tryb arcade (aż 72 poziomy). Osmos możecie znać m.in. z akcji Humble Indie Bundle.
Pollushot
Zręcznościówka z ekologicznym zacięciem – wszak Pollushot wymaga od gracza oczyszczenia otoczenia z wszelkich śmieci, brudów i oparów. Dokonuje się tego za pomocą procy. Paluchem naciągasz gumę i strzelasz. Przeróżnego rodzaju „zanieczyszczacze” (latające, wyskakujące) usiłują zabrudzić wszystko wokół, a ty musisz temu zapobiec. Z rozwalonych oponentów wypadają śmieciowe bebechy, które trzeba szybko zebrać. I tyle. Latasz, strzelasz, oczyszczasz. Ale jest to naprawdę przyjemne, dzięki zmyślnemu systemowi dotykowej kontroli nad procą.
Reckless Getaway
Czas na dynamiczną samochodówkę. Kilka odcinków temu pisałem o Reckless Racing – zwykłych wyścigach wyglądających trochę jak stareńkie Ignition. Ta sama firma przygotowała nową grę w podobnym stylu graficznym. Zadaniem jest ucieczka przed policją, która – dziwnym trafem – nie chce dopuścić, byśmy wywieźli ukradzione pieniądze. Ale chyba wszyscy wiemy, kto będzie górą? Czekają na was stłuczki, kraksy, znajdźki na 16 różnych, kolorowych trasach.
Where’s my water?
Ta wesoła, kolorowa, stworzona przy udziale Disneya gierka to historia Swampy’ego – najsympatyczniejszego aligatora w mieście. Stworek uwielbia brać długie kąpiele, ale niestety jest problem z hydrauliką. Dzięki silnikowi fizycznemu i systemowi tuneli, przekładek i zapadni trzeba doprowadzić wodę do prysznica, pod którym stoi aligator. Gra zawiera ponad 140 poziomów oraz niedawno wydaną, dodatkową historię – z twardzielem Crankym, który bardzo chce oczyścić upaćkane glonami jedzenie.
Wind-up Knight
Nakręcany rycerz ciągle biegnie. Jego celem jest księżniczka, porwana przez złego Czarnego Rycerza. Musicie mu pomóc. Postać pędzi w prawo, a po drodze pojawia się nadprogramowa masa przeszkód maści wszelakiej: kuro-smoki, wilki, ostrza, spadające kamienie, miotacze ognia, zapadnie… Wiecie już, że potrzeba będzie małpiej zręczności, by przejść wszystkie 50 poziomów i znaleźć każdy sekret. Być może dzięki nowemu sprzętowi i zmianom w wyglądzie postaci to zadanie okaże się łatwiejsze. Bo na pewno jest to zadanie ładne – trójwymiarowe i kreskówkowe.
Poprzednie odcinki cyklu:
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Asphalt 6, Grand Theft Auto III, Brothers In Arms 2)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (The Adventures of Tintin, Modern Combat 3 i inne)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/08/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/07/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011)
- Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (01/03/2011)