autor: Zuzanna Domeradzka
Polak tworzy izometryczne RPG akcji w XVIII wieku; wygląda elegancko
Fanów gier RPG akcji typu roguelike może zainteresować nadchodzące Selenwald. To tytuł tworzony przez Wiktora Wąsowskiego, łączący mroczne fantasy z realiami XVIII wieku i horrorem. Gra już teraz wygląda interesująco, niestety na jej premierę będzie trzeba trochę poczekać.
Wiktor Wąsowski od sześciu lat pracuje nad grą Selenwald. To mroczne RPG akcji typu roguelike z widokiem izometrycznym. Polak niedawno zaprezentował ten tytuł szerszemu gronu odbiorców; można go dodać do listy życzeń na Steamie. Niestety nie oznacza to, iż projekt ujrzy światło dziennie w najbliższym czasie. Przybliżony termin premiery to 2024 rok.
Mroczna Europa Zachodnia w XVIII wieku
Studio odpowiedzialne za Selenwald, Unnable Arts, zostało założone przez Wąsowskiego w 2020 roku. Wcześniej Polak pracował nad grą kilka lat, a mimo to wciąż jest ona daleka od ukończenia. Jednak już teraz Selenwald wygląda na tytuł wart uwagi.
Akcja rozegra się w XVIII wieku gdzieś w Europie Zachodniej. Gracz pozna mroczne sekrety pewnego uniwersytetu, a przede wszystkim to, jak naukowcy odizolowani od świata uzyskali dostęp do potężnych sił przypominających magię. Gra ma łączyć w sobie fantasy, horror oraz motywy inspirowane Faustem. Twórca, opisując źródła inspiracji dla Selenwald, przywołuje takie tytuły jak The Binding of Isaac, Planescape: Torment czy seria Baldur's Gate.
Selenwald to „rogalik” z krwi i kości
Gra ma zawierać wiele elementów typowych dla gatunku roguelike – przede wszystkim tzw. permadeath, chociaż wszystkie decyzje podjęte jedną postacią mogą oddziaływać na nową rozgrywkę kolejnego bohatera. Ponadto w Selenwald znajdą się generowane losowo lochy, które będzie można przemierzyć, skradając się, bez narażania na atak przeciwników, lub samemu otwarcie na nich nacierając. Twórca podkreśla również, że każdy nabój, eliksir czy zaklęcie jest na wagę złota. Zarządzanie zasobami będzie więc mieć kluczowe znaczenie w Selenwald.
Jak wspomniałam, premiera gry na ten moment planowana jest na 2024 rok, chociaż termin ten może ulec zmianie. Selenwald będzie obsługiwało język polski (a także dziewięć innych).