Realistyczna strzelanka Tannenberg dostępna w GeForce NOW. Poznaj inne nowości z tego tygodnia
Jak co czwartek mamy do zaprezentowania nowe pozycje wchodzące do usługi GeForce NOW. Jedną z nich jest Tannenberg, który dołączył do innych realistycznych FPS-ów na streamingowej platformie.
Zgodnie z niepisaną, czwartkową tradycją „zieloni” dodali wsparcie dla nowych gier dostępnych w ich chmurze. Oto czym, oprócz tytułowej produkcji, NVIDIA zasili do końca tego tygodnia biblioteczkę GeForce NOW. Warto zwrócić szczególną uwagę na Farming Simulator 22, który był jedną z bardziej oczekiwanych premier tego roku.
- SCARF (Steam, Epic)
- EVE Online (Epic)
- Farming Simulator 22 (Steam, Epic)
- House Flipper (Steam, Epic)
- Second Extinction (Epic)
Jeśli od szybkich strzelanek, w których fragi nabijane są raz za razem, wolisz te wymagające bardziej taktycznego podejścia niż refleksu, na platformie GeForce NOW znajdziesz co najmniej trzy warte polecenia pozycje.
Tannenberg
Gier FPS w realiach pierwszej wojny światowej nie ma na rynku zbyt wiele, a produkcje, które dodatkowo są realistyczne, można policzyć na palcach jednej ręki. W tego typu tytułach specjalizują się deweloperzy ze studia BlackMill Games. Tannenberg jest ich kolejną, po Verdun, grą, gdzie wystarczy jednak kula, aby zginąć, i wcale nie musi być to headshot. Co jeszcze, oprócz niszczycielskiej mocy broni palnej zostało realistycznie zaprezentowane w produkcji?
Graficy spędzili długie godziny na przeniesieniu do wirtualnego świata dokładnego wyglądu broni oraz umundurowania Imperium Rosyjskiego i Cesarstwa Niemieckiego. Tytułowe miejsce było areną zmagań właśnie tych dwóch sił na froncie wschodnim. Jeśli pierwszy z globalnych konfliktów kojarzy Ci się przede wszystkim z wojną pozycyjną i okopami, musisz wiedzieć, że nie każde starcie charakteryzowało się niewielką ruchliwością. W Tannenberg dostępne są duże typowo wiejskie mapy i zalesione tereny. Oczywiście lokacje zostały precyzyjnie odwzorowany zgodnie z historycznymi realiami. Odnajdziesz tu wiele swojskiego klimatu, ale tylko pod warunkiem, że jesteś zainteresowany rozgrywką online. Twórcy nie przygotowali kampanii dla jednego gracza.
Tannenberg to dodatek do Verdun, ale nie musisz posiadać podstawki, aby móc przenieść się na front wschodni. Za pośrednictwem GeForce NOW pograsz w momencie, gdy zakupiłeś steamową lub „epicką” wersję strzelanki. Na jednej mapie w trybie sieciowym może bawić się do 64 graczy podzielonych na dwie drużyny.
Arma 3
Arma 3 to symulator żołnierza, od którego fani CS:GO, serii Call of Duty i Battlefield prawdopodobnie szybko się odbiją lub w ogóle nigdy go nie zainstalują. Walka toczy się tu bowiem najczęściej na dalekim dystansie i czasami nawet nie zauważysz, skąd padł śmiertelny strzał. Ponadto nikt nie biega tu beztrosko po otwartym terenie, a przynajmniej nie powinien, jeśli chce pożyć jak najdłużej. Przemieszczanie odbywa się tu w spokojnym tempie (nierzadko czołgając się) i wymaga taktycznego rozumowania.
Czesi ze studia Bohemia, w trzeciej odsłonie serii, po raz kolejny postawili na oddanie realiów współczesnego pola zmagań militarnych. Dotyczy to nie tylko piechoty. W produkcji dostępne są pojazdy, w tym te latające i jednostki wodne. Obecne są również szerokie opcje modyfikowania umundurowania i uzbrojenia. Pomimo ogromu możliwości ogarnięcie tego wszystkiego nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. W dużej mierze jest to zasługa dopracowanego interfejsu użytkownika. Dobrą okazją na zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami jest kampania single player. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak dopiero w trybie wieloosobowym. Szczególnie gdy grasz ze znajomymi i korzystacie z komunikacji głosowej.
W ramach usługi gamingowej GeForce NOW możliwe jest uruchomienie wersji Steam.
Squad
Kolejna z realistycznych strzelanek stawia na współpracę pomiędzy graczami, co jest dobrze oddane już w samym tytule. Jest to sieciowy FPS z wielkimi mapami, na których w jednym czasie walczyć mogą dwie frakcje liczące maksymalnie po 50 członków. Nie ma tu zawartości przygotowanej z myślą o pojedynczym graczu, chyba że za taką uzna się samouczek.
Realizm widać tu na każdym kroku. Broń ma odpowiednią siłę rażenia i jest skuteczna tylko na określonym dystansie. Zanim jednak dojdzie do walki, trzeba się odpowiednio przygotować. Konieczne jest m.in. zadbanie o skład amunicji oraz zbudowanie radiostacji. W grze nie zabrakło pojazdów i artylerii. O to, żeby było tak, jak „naprawdę” nierzadko dbają sami gracze. Na serwerach da się natknąć na osoby, które rzeczywiście służyły bądź w dalszym ciągu służą w armii. Jeśli ktoś taki obejmie dowodzenie, często posługuje się wojskowym żargonem na czacie głosowym. Z jeden strony dodaje to immersji, ale z drugiej może być dla niektórych niezrozumiałe.
Produkcja bazuje na silniku Unreal Engine 4. Jeśli Twój komputer nie jest w stanie zapewnić komfortowej płynności rozgrywki, skorzystaj z usługi GeForce NOW. W ramach streamingu obsługiwana jest steamowa wersja strzelanki.
ZASTRZEŻENIE
Materiał powstał we współpracy z firmą NVIDIA.