autor: Michał Marian
Przegląd MMO (20/10/2014) – m.in. ArcheAge, Camelot Unchained, World of Warcraft
W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. nową zawartość zachodniego ArcheAge, udane pre-alfa testy Camelot Unchained oraz wzrost liczby aktywnych subskrybentów World of Warcraft.
Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. nadejście nowej zawartości w zachodniej wersji ArcheAge, pierwsze doniesienia z pre-alfa testów Camelot Unchained, a także ostatnie sukcesy World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Life is Feudal, Tibia oraz WildStar.
ArcheAge
Już 4 listopada zachodnie wydanie ArcheAge wzbogaci się o nową zawartość. Przedstawiciele Trion Worlds, wydawcy gry, zdecydowali, że uruchomione w połowie września serwery są już gotowe na otwarcie trzeciego kontynentu – Aurorii. Wraz z jego debiutem świat produkcji wzbogaci się m.in. o nowe instancje, elitarne potwory, pojazdy, łodzie podwodne oraz oczekiwane przez wszystkich zamki oraz oblężenia. Ponadto dobra wiadomość dla wszystkich, którzy spóźnili się z tym na starcie – w ramach nowego terytorium pojawi się sporo wolnej ziemi pod budowę domków, bądź pól uprawnych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu.
Camelot Unchained
Przeprowadzone niedawno testy pre-alfa najnowszej produkcji Marka Jacobsa, szefa studia City State Entertainment, przyniosły bardzo obiecujące rezultaty. Twórcy oczekiwanego Camelot Unchained postawili sobie za cel gruntowne sprawdzenie wydajności wykorzystanej technologii. Podczas testu z udziałem graczy z całego świata silnik gry bez problemu poradził sobie z obsługą bitwy ponad 150 osób, która w dodatku toczyła się na niewielkim obszarze. Testerzy chwalili sobie także fizykę produkcji oraz kreator tworzenia postaci. Przy okazji opublikowano także kilka screenów z tego wydarzenia.
World of Warcraft
Choć premiera Warlords of Draenor, najnowszego dodatku do World of Wacraft, dopiero się zbliża, sztandarowa produkcja Blizzard Entertainment już odnotowała blisko 600 tysięczny wzrost aktywnych subskrybentów. Najpopularniejsza gra MMORPG na świecie liczy sobie obecnie 7,4 miliona użytkowników. Nagły przypływ graczy do świata Azeroth z pewnością związany jest z wydaną niedawno aktualizacją 6.0.2, która stanowi bezpośredni prolog do wydarzeń zawartych w Warlords of Draenor. Zainteresowanych szczegółami zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie przygotowaną przez nas wiadomością.
Life is Feudal
Life is Feudal: Your Own, okrojona wersja debiutanckiej produkcji rosyjskiego studia Bitbox, sprzedała się na platformie Steam w przeciągu ostatniego miesiąca w liczbie 100 tysięcy egzemplarzy. Cena gry wynosi 30 euro (ok. 126 złotych). Jeśli jesteście zainteresowani tą pozycją i chcecie wspomóc jej twórców, powinniście udać się pod ten adres.
Tibia
Przedstawiciele firmy CipSoft postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom rzeszy graczy tęskniących za „starą” Tibią. Specjalnie dla nich otworzyli dwa nowe serwery (europejską Morte oraz północnoamerykańską Mortere) oparte o tzw. Retro Open PvP. Co to takiego? Mechanika gry na tych światach do złudzenia przypomina rozwiązania stosowane w starszych wersjach produkcji – gracze blokują się nawzajem, zakaz wstępu do protection zone obowiązuje wszystkich biorących udział w walce, istnieje możliwość atakowania graczy znajdujących się w naszej drużynie, straty po śmierci są niezależne od ilości atakujących nas graczy i wiele innych. Szczegółowe informacje na temat nowych serwerów znajdziecie w tym miejscu.
WildStar
Zakończono wielkie łączenie serwerów WildStar. Zgodnie z początkowymi zapowiedziami Carbine Studios w miejsce dotychczasowych światów stworzyło 4 megaserwery, po 1 PvP i PvE na każdy region, tj. Europę i Amerykę. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu.