autor: Kamil Zwijacz
Prison Architect zmierza na konsole; wersja PC-towa z 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy
Studio Introversion Software poinformowało, że wiosną bieżącego roku więzienna gra strategiczna Prison Architect ukaże się na konsolach Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4 (port przygotuje ekipa Double Eleven). Dodatkowo ujawniono, że wersja PC-towa rozeszła się w ponad 1,5 milionie egzemplarzy.
Prison Architect, jedna z ciekawszych gier niezależnych ostatnich miesięcy, ukaże się wiosną bieżącego roku na konsolach Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4 – poinformowało studio Introversion Software. Za port odpowiada ekipa Double Eleven, która pomagała przy pracach nad LittleBigPlanet w wersji na PlayStation Vita, PixelJunk Shooter (edycja na komputery osobiste), konsolowych wydaniach Symulatora kozy i kilku innych projektach. Krótko pisząc, deweloper ma niezłe doświadczenie w tworzeniu portów, więc można od niego oczekiwać solidnie wykonanej roboty. Nowa wersja więziennej strategii sprzedawana będzie w cenie 29,99 dolarów, a więc około 120 zł. Bawić będzie można się w kampanii albo w trybie sandbox, a dodatkowo tytuł doczeka się funkcji społecznościowych, pozwalających na udostępnianie stworzonych przez siebie więzień.
- Więzienna strategia, która ukazała się 6 października na komputerach PC
- Do tej pory sprzedano 1,5 mln egzemplarzy produkcji
- Wiosną bieżącego roku zadebiutuje wersja na konsole Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4
Przy okazji ogłoszenia konsolowego Prison Architect pochwalono się, że oryginalna, PC-towa wersja produkcji, rozeszła się do tej pory w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Do 26 września 2015 roku sprzedano 1,25 miliona sztuk, więc w ciągu kilku kolejnych miesięcy gracze nabyli jeszcze 250 tysięcy, na co oczywiście miała wpływ premiera pełnej wersji, która odbyła się 6 października.
W Prison Architect wcielamy się w naczelnika więzienia, który musi się troszczyć o szereg rozmaitych aspektów związanych z życiem swoich podopiecznych. Do naszych zadań należy m.in. rozbudowywanie obiektu, ustalanie kar za nieodpowiednie zachowanie, dbanie o dobre samopoczucie skazańców, którzy mogą wzniecić bunt itd. Krótko pisząc, dla miłośników strategii ekonomicznych jest to bardzo atrakcyjna propozycja.