Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2016, 11:00

Premiera dodatku Hearthstone: Przedwieczni Bogowie

Dziś debiutuje szóste duże rozszerzenie do gry Hearthstone: Heroes of Warcraft. Z okazji premiery Przedwiecznych Bogów firma Blizzard pozwala graczom zdobyć 13 darmowych pakietów kart z tego dodatku. Twórcy pochwalili się też przekroczeniem progu 50 milionów zarejestrowanych kont.

Hearthstone: Przedwieczni Bogowie w skrócie:
  • 134 nowe karty, uwzględniające Przedwiecznych, ich kultystów oraz spaczone wersję starych kart
  • Nowy format rozgrywki: Standard
  • Garść zmian balansujących rozgrywkę (osłabienie druida, niszczenia i wyciszania oraz neutralnych stronników)
  • Poprawki w sferze audiowizualnej, interfejsie użytkownika oraz SI

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, dziś debiutuje kolejny dodatek do gry Hearthstone: Heroes of Warcraft, zatytułowany Przedwieczni Bogowie (Whispers of the Old Gods). Przypomnijmy – rozszerzenie wprowadza 134 nowe karty, w tym czwórkę tytułowych Starych Bogów: Yogg Saronia, Y’Shaarja, N’Zotha oraz C’Thun. Każdy z nich otrzymał też własnych sługusów, przy czym tego ostatniego wraz z dwójką jego kulturystów otrzymamy po otwarciu pierwszej paczki nowego dodatku. Co więcej, firma Blizzard pozwala graczom zdobyć aż 13 darmowych zestawów kart z Przedwiecznych Bogów, a pierwsze trzy zyskamy za samo zalogowanie do gry. Następne pięć pakietów otrzymamy za wykonanie questa, polegającego na wygraniu dwóch pojedynków w świeżo wprowadzonym formacie – Standardzie, w ramach którego nie możemy korzystać z kart z dodatków Klątwa Naxxramas oraz Gobliny i Gnomy. Ostatnią piątkę zdobędziemy za wypełnienie kolejnego zadania – odniesienia zwycięstwa w siedmiu grach we wspomnianym formacie.

C’Thun wraz z dwoma sługusami będzie pierwszym Przedwiecznym zdobywanym przez graczy. - Premiera dodatku Hearthstone: Przedwieczni Bogowie - wiadomość - 2016-04-27
C’Thun wraz z dwoma sługusami będzie pierwszym Przedwiecznym zdobywanym przez graczy.

Patch 5.0

Dwa dni temu została wprowadzona aktualizacja 5.0, która przygotowywała grę na nadejście Starych Bogów. Niektóre nowości są bezpośrednio powiązane z debiutującym dodatkiem, na przykład umożliwienie wcześniejszego kupowania kart z Przedwiecznych Bogów czy zmodyfikowanie szablonów talii. Nie zabrakło też bardziej ogólnych zmian w rodzaju wprowadzenia podziału na formaty Standard oraz Dzicz, jak również osłabienia niektórych kart (dostało się druidowi, neutralnym stronnikom oraz kartom ze zdolnościami pozwalającymi na zniszczenie bądź wyciszenie stronnika). Pojawiły się także trzy nowe rewersy i usunięto zadania pozwalające na zdobycie kart Stary Mętnooki i Papuga kapitana – od teraz można tworzyć je przy pomocy pyłu (zmiana ta została czasowa wycofana – oba questy będą dostępne jeszcze do 2 maja do godziny 8:59). Do tego dochodzą poprawki wizualne, dźwiękowe, interfejsu i sztucznej inteligencji, nowa emotka „Wow” zamiast dotychczasowej „Wybacz” oraz aktualizacja filtru kolekcji kart i menu walki ze znajomymi. Pełną listę modyfikacji wraz z odniesieniami znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Liczba graczy Hearthstone: Heroes of Warcraft

Na koniec informacja niepowiązana z dodatkiem, lecz bardzo interesująca: Blizzard podał liczbę zarejestrowanych kont Hearthstone: Heroes of Warcraft. W lutym twórcy Warcrafta poinformowali o przekroczeniu progu 40 milionów graczy. Teraz zaś liczba ta przekroczyła już 50 milionów. Co prawda, nadal nie są to dane o aktywnych kontach, ale nie ulega wątpliwości, że karciane Azeroth wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Dwa lata po premierze Hearthstone wciąż przyciąga tłumy graczy. - Premiera dodatku Hearthstone: Przedwieczni Bogowie - wiadomość - 2016-04-27
Dwa lata po premierze Hearthstone wciąż przyciąga tłumy graczy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej