Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2024, 13:44

Polacy w Battle.net wkrótce będą mogli płacić w złotówkach

Blizzard wprowadzi ceny w złotówkach dla całego sklepu Battle.net, pozwalając polskim graczom na płacenie w rodzimej walucie.

Źródło fot. Hearthstone / Blizzard Entertainment / Microsoft.
i

Wygląda na to, że polscy gracze wkrótce zapłacą w całym Battle.net rodzimą walutą. Użytkownicy platformy zaczęli otrzymywać e-maile z informacją o planowanej zmianie z euro na złotówki – „nie wcześniej niż 30 dni od daty tego powiadomienia”. Innymi słowy, ceny w PLN powinny się pojawić po 22 lutego.

Informacja o planowanym wprowadzeniu złotówek do sklepu Battle.net.Źródło: własne / Blizzard Entertainment.

Dotychczas jedynym sposobem na zobaczenie złotówek w Battle.net było korzystanie z aplikacji mobilnej. W kliencie platformy na komputerach osobistych oraz na stronie internetowej wszystkie ceny podawane są w euro.

Polskie ceny w Battle.net będą wyliczane na podstawie kursu podawanego przez spółkę London Stock Exchange Group. W przypadku posiadania środków w euro saldo zostanie przeliczone na równoważną kwotę w złotówkach.

W teorii zmiana waluty na PLN powinna przełożyć się na oszczędności dla rodzimych graczy, którzy nie będą już musieli dodatkowo płacić za przewalutowanie na euro. Jest też szansa, że „odpowiednie dostosowanie” cen przełoży się na bardziej atrakcyjne oferty.

Miejmy tylko nadzieję, że firma Blizzard Entertainment nie pójdzie za przykładem Valve. Z jakiegoś powodu złotówka nadal jest skrajnie nieopłacalna na Steamie, bo za gry w rodzimej walucie często płacimy więcej niż w dolarach, funtach brytyjskich lub nawet w euro.

  1. Jedna gra w cenie dwóch. Pokazujemy, jak wzrosły ceny gier w Polsce na przestrzeni 10 lat

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej