Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2021, 08:45

autor: Adrian Werner

Pecetowe Plague Inc otrzymało darmowe DLC The Cure

Na PC wreszcie zadebiutowało Plague Inc: The Cure, czyli darmowe DLC pozwalające graczom na zmierzenie się z globalnymi pandemiami.

Zgodnie z zeszłorocznymi obietnicami, pecetowa wersja Plague Inc: Evolved otrzymała za darmo dodatek The Cure. Rozszerzenie zadebiutowało na urządzeniach mobilnych już w zeszłym roku, ale dopiero teraz trafiło na PC.

Dodatek pozostanie darmowy aż do opanowana sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Gdy to się stanie, The Cure przeobrazi się w płatne DLC. Warto dodać, że jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do zabawy wymagana jest pełna wersja Plague Inc: Evolved.

The Cure powstawało we współpracy z ekspertami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), GOARN (Global Outbreak Alert and Response Network) oraz CEPI (Coalition for Epidemic Preparedness Innovations). Dzięki temu produkcja może służyć jako narzędzie edukacyjne, ułatwiające graczom zrozumienie, na czym polega walka ze współczesnymi plagami.

W przeciwieństwie do podstawowej wersji Plague Inc, gdzie zadaniem gracza jest rozprzestrzenianie chorób po świecie, w dodatku zajmujemy się ich neutralizacją. Musimy m.in. znaleźć pacjenta 0, odkryć metody przenoszenia się wirusa, wprowadzać na tej podstawie regulacje mające pomóc opanować pandemię, a na koniec opracować szczepionki. Konieczne jest również dbanie o ekonomię i zdobywanie poparcia społecznego.

Plague Inc: The Cure na razie spotyka się z ciepłym przyjęciem. W chwili pisania tej wiadomości na Steamie DLC ma 272 recenzje i 82% z nich jest pozytywnych.

  1. Plague Inc: The Cure w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry Plague Inc.
  3. Oficjalna strona internetowa Ndemic Creations
  4. Śmierć ludzkości - jak gra Plague Inc. zainfekowała świat?

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej