Nowe sterowniki GeForce Game Ready 560.70 wprowadzają DLSS 3 dla nowych gier. Na liście darmowy RTS twórców StarCrafta 2
Wszyscy zainteresowani mogą pobierać nową wersję sterowników GeForce Game Ready. Aktualizacja 560.70 wprowadza wsparcie dla trzech gier, w tym dla strategii byłych twórców StarCrafta II.
We wtorek, 16 lipca, Nvidia udostępniła nową wersję sterowników GeForce Game Ready o numerze 560.70. Aktualizacja jest przeznaczona dla systemów operacyjnych Windows 10 i Windows 11 i wprowadza dla trzech nadchodzących gier obsługę takich funkcji, jak DLSS 3 i Reflex. Wspomniane produkcje to Dungeonborne, Flintlock: The Siege of Dawn oraz Stormgate (vide Nvidia).
GeForce Game Ready 560.70 wprowadza DLSS 3 dla kolejnych gier
Nowa aktualizacja, oprócz wsparcia dla wspomnianych trzech gier, naprawia również bugi. Tym razem żadna z łatek nie dotyczy problemów wewnątrz danych produkcji i skupia się na współpracy z zewnętrznymi programami. Naprawione błędy dotyczą między innymi obsługi OBS-a, Unity, Adobe Premiere, a także enkodera Nvidii NVENC.
Jak sama nazwa mówi jednak, GeForce Game Ready skupia się na dostarczaniu nowego doświadczenia graczom. Zdaniem Nvidii nowe aktualizacje powstają we współpracy z deweloperami, żeby już na premierą posiadacze kart graficznych „zielonych” mogli liczyć na udane doświadczenie w trakcie rozgrywki. Pomaga w tym między innymi Nvidia Reflex, które zmniejsza opóźnienie i w Dungeonborne ma być mniejsze o 58%.
DLSS to jedna z czołowych technologii Nvidii i dzięki wersji 560.70 sterowników GeForce Game Ready, będzie ona dostępna dla kolejnych gier. Flintlock: The Siege of Dawn przypadnie do gustu osobom szukającym dynamicznej i efektownej walki, gdy Dungeonborne jest skierowany dla osób liczących na rywalizację z innymi graczami w stylu Escape from Tarkov i Hunt: Showdown, ale w klimatach fantasy.
Natomiast Stormgate to darmowa strategia czasu rzeczywistego, przy której pracują dawni deweloperzy WarCrafta III i StarCrafta II. Gracze mogą liczyć na trzy zróżnicowane frakcje do rozgrywki PvP, a w późniejszym czasie także kampanię oraz turnieje wewnątrz gry.