Nowa polska strategia połączy to, za co gracze pokochali kultowe Heroes 3 i CK3. Średniowieczne Liegecraft to dzieło weteranów z CD Projekt Red i 11 bit studios
Zapowiedziano średniowieczne strategiczne RPG Liegecraft, łączące elementy m.in. z Heroes of Might & Magic 3 oraz Crusader Kings 3. Za jego opracowanie odpowiada polskie studio From Chaos, składające się z byłych pracowników CD Projekt Red, 11 bit studios i Paradox Interactive.
Nadchodzi Liegecraft, czyli średniowieczna, turowa strategia opracowana przez nowe polskie studio From Chaos, które składa się z weteranów branży pracujących w przeszłości m.in. w CD Projekt Red, 11 bit studios czy Paradox Interactive. Dziś po raz pierwszy zobaczyliśmy ową produkcję na dwuminutowym trailerze.
Gra ma zadebiutować we wczesnym dostępie w 2025 roku. Warto podkreślić, że otrzyma ona pełną polską lokalizację.
Tytuł prezentuje się naprawdę interesująco. Powinien on zadowolić głównie fanów Crusader Kings III oraz Yes, Your Grace, ponieważ to właśnie do tych gier odnieśli się twórcy, opisując Liegecraft. Spodziewać możemy się również „dużego nacisku na interakcje i rozwój postaci w stylu RPG”, a także eksploracji i zadań na wzór tych z serii Heroes of Might & Magic, a w szczególności z kultowej „trójki”.
Liegecraft to strategiczne RPG 4X łączące w sobie sztukę dyplomacji i rządzenia z Crusader Kings III z bezpośredniością i skupianiem się na decyzjach gracza z Yes, Your Grace.
W Liegecraft przyjdzie nam wybrać królestwo, którym będziemy chcieli władać. Do dyspozycji dostaniemy choćby Szwecję, Kalifat Abbasydów czy Polskę. Naszym zadaniem będzie zarządzanie państwem – powiększanie go, bronienie przed wrogimi armiami, atakowanie sąsiadów etc. Niezbędne w tym celu ma być troszczenie się o wasali, których nagrodzimy za wierną służbę lub ukarzemy za niesubordynację.
Bardzo ważnym aspektem rozgrywki będzie też dbanie o relacje między szlachcicami. Czasami mogą się oni między sobą pokłócić, zatem konieczne okaże się ich pogodzenie. Nie zabraknie również zamkowych uczt, eksploracji lochów czy udziału w turniejach. Warto dodać, że mapy dostosujemy według własnego uznania, więc nie grozi nam monotonia.