Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2024, 12:36

Ludowe Wojsko Polskie trafiło do WARNO. W grze rozegracie operację Skrzydlata Husaria

Pierwsze rozszerzenie do WARNO pozwala toczyć boje na północnym froncie w Niemczech Zachodnich, w tym z oddziałami Ludowego Wojska Polskiego.

Źródło fot. Eugen Systems.
i

Oddziały Ludowego Wojska Polskiego trafiły do RTS-a WARNO. Po darmowym dodatku z października zespół Eugen Systems udostępnił NORTHAG, pierwsze rozszerzenie tej strategii czasu rzeczywistego. DLC można zakupić na Steamie za 112,50 zł.

  1. WARNO: NORTHAG na Steamie

Zgodnie z tytułem skupia się ono na północnym froncie fikcyjnej trzeciej wojny światowej: starciach sił Układu Warszawskiego z oddziałami Północnej Grupy Armii (Northern Army Group, w skrócie NORTHAG). Walki prowadzimy w ramach: 2 kampanii generalskich i 4 operacji, dowodząc 10 nowymi dywizjami.

Wśród tych ostatnich znalazły się trzy polskie dywizje: 4 Dywizja Zmechanizowana, 20 Dywizja Pancerna oraz Grupa Desantowa. Jedna z nowych misji pozwala też wziąż udział w fikcyjnej operacji Ludowego Wojska Polskiego: Skrzydlatej Husarii (Winged Hussars). Do tego dochodzą m.in. 3 grywalne nacje oraz nowe modele i jednostki.

Prócz tego WARNO otrzymało piąty darmowy pakiet posiłków (Reinforcement Pack #5), który wprowadza do gry dwie nowe mapy: Fabrykę (Factory) oraz Dolinę (Valley), jak również kolejną aktualizację dla podstawowej wersji gry. Długą listę zmian (także w balansie rozgrywki) oraz garść nowych funkcji (m.in. opcję jedynie częściowego zaopatrzenia jednostek) znajdziecie w ogłoszeniu opublikowanym na Steamie.

To ostatnie nowości w 2024 roku, ale studio Eugen System zapewniło, że nie zwolni z rozwojem projektu po grudniu.

  1. Recenzja gry WARNO. Nie ma HIMARS-ów i F-35, ale też jest spoko

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej