autor: Zuzanna Domeradzka
Kultowa strategia Age of Empires 2 otrzyma wielki dodatek dotyczący wojny Grecji z Persją. Battle for Greece zaoferuje długą kampanię i będzie początkiem serii rozszerzeń
Zapowiedziano nowy, ogromny dodatek do Age of Empires 2: Definitive Edition. Battle for Greece to pierwszy rozdział podserii Chronicles, który zaoferuje masę nowości.
Twórcy remastera Age of Empires II ujawnili dzisiaj, że odświeżona wersja drugiej części tego kultowego cyklu strategii otrzyma nowy, płatny dodatek, Chronicles: Battle for Greece. Będzie to ogromne fabularne rozszerzenie, które – jak sugeruje tytuł – skupi się na starożytnej cywilizacji greckiej i jej starciach z Persami.
Omawiane DLC zadebiutuje na konsolach Xbox Series X/S oraz PC 14 listopada. Dodatek można już zamawiać w przedsprzedaży. Kosztuje on 50,15 zł i jest to cena promocyjna, która po premierze wzrośnie do 59 zł. Poniżej zobaczycie zaś zwiastun Battle for Greece wyszczególniający jego najważniejsze elementy, który pomoże Wam w podjęciu decyzji co do zakupu rozszerzenia.
Battle for Greece to pierwszy rozdział większej serii dodatków do odświeżonego Age of Empires II, których największą atrakcją mają być ogromne kampanie. Zapowiedziane dziś rozszerzenie ma wprowadzić do gry m.in.:
- 55 jednostek lądowych i 19 morskich, a także 85 nowych budynków;
- trzy cywilizacje dostępne jedynie w rozgrywce nierankingowej (Ateńczycy, Spartanie i Achemenidowie);
- kampanię złożoną z 21 scenariuszy;
- nowe opcje zbierania i handlu zasobami morskimi, a do tego mechanikę polityki rządowej oraz personalizowania centr miast;
- przebudowany system walk morskich.
Należy zaznaczyć, że rozszerzenie zmieni oprawę graficzną Age of Empires II na taką „inspirowaną klasycznym antykiem”. Aby jeszcze lepiej wczuć się w klimat walk greckich, posiadacze DLC w trakcie kampanii obejrzą nowe animowane przerywniki filmowe z tematyczną muzyką i dubbingiem (polski język będzie dostępny jedynie w formie napisów).
W Battle for Greece nie tylko będziemy świadkami powstania jońskiego, wojny peloponeskiej, czy ustanowienia demokracji w Atenach. Spotkamy również wiele historycznych postaci, w tym chociażby królową Artemizję, stratega Temistoklesa, generała Brazydasa, Peryklesa czy Lizandra.