Jeśli używacie jeszcze PS2, to takie rozwiązanie zmniejszające zużycie kabla może Was zainteresować
PlayStation 2 do dzisiaj pozostaje niesamowicie popularne. Dlatego ten prosty gadżet może znaleźć sporo fanów. Pozwala odpocząć kablowi kompozytowemu od konsoli, który ma za sobą długie lata działania.
Do tej pory żadna konsola nie pobiła rekordu sprzedaży PlayStation 2. Urządzenie do dzisiaj ma swoich entuzjastów, którzy ogrywają oryginalne produkcje z bogatej biblioteki konsoli. 20 lat użytkowania może mieć wpływ na kable, a co za tym idzie, ich działanie. Jeden z internautów podzielił się prostym gadżetem, który wspomoże kabel do PlayStation 2 i możemy sami go sobie stworzyć.
Gadżet, który jest najlepszym przyjacielem posiadaczy PlayStation 2
Opisywany problem z kablem do PlayStation 2 dotyczy wersji „fat” konsoli, czyli oryginalnej, które pierwotnie pojawiła się w sklepach w 2000 roku. Jeśli korzystamy ze sprzętu w ustawieniu pionowym, to po pewnym czasie kabel AV może doświadczyć zbyt dużego napięcia za względu na kąt, pod jakim się wygina. Z tego powodu połączenie z konsolą znacznie się pogorszy i w najgorszym wypadku będzie trzeba wymienić kabel.
Internauta o pseudonimie Kytor, zaprezentował na swoim profilu X (dawniej Twitter) proste rozwiązanie. Gadżet można wydrukować samodzielnie na drukarce 3D i w kilka sekund przypiąć je do kabla. Dzięki temu złącze AV pozostaje w tej samej, wyprostowanej pozycji, co przedłuża jego żywotność. Kytor oferuje wzór do drukarki 3D do pobrania dla kabla AV lub HD Retrovision.
Internauta zaznacza równocześnie, że projekt nie jest kompatybilny z kablami dedykowanymi PlayStation 2 Slim oraz do wszystkich modeli PlayStation 3. Odpadają także złącza zastępcze firm trzecich, więc zanim zdecydujemy się wydrukować gadżet, to warto sprawdzić, czy faktycznie będziemy mogli go użyć przy naszym PlayStation 2.
Akcesorium jest na pewno ciekawe, ale jeden z komentujących zwrócił uwagę, że możemy podłożyć pod kabel kawałek drewna lub rolkę po papierze toaletowym. Innym alternatywnym rozwiązaniem będzie także nałożenie nakładki z grubej gumy. Nie da się jednak ukryć, że pomysł Kytora prezentuje się najbardziej efektownie.