autor: Miriam Moszczyńska
Gracz dogłębnie przeanalizował wyciek Diablo 4
Grom zdecydowanie przydałby się hydraulik. Jeden z graczy dogłębnie przeanalizował ostatni wyciek z Diablo 4, wskazując, czego możemy spodziewać się w grze Blizzarda.
Źrodło fot. powyżej news.blizzard.com
W ostatnich dniach nie tylko GTA 6 mierzyło się z wyciekiem. Do sieci trafiły również treści związane z Diablo 4. Gracze nie tracili czasu i niemalże od razu zaczęli analizować to, co widoczne było na materiałach. Jak można się domyślić, informacji było sporo.
Analiza przecieku Diablo 4
Gracz o pseudonimie Angzt opublikował swoje przemyślenia na temat tego, co można było dostrzec w przeciekach. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje, które wydobył gracz, a z pełną wersją posta możecie zapoznać się tutaj.
Miasta i rzemieślnicy
- Każde miasto zaoferuje różne usługi, które pokazane zostaną na mapie – to handlarze bronią, zbrojami, biżuterią, zwojami, miksturami, a także dostawca unikatów (postać na wzór Kadali z Diablo 3). Ponadto dostępna będzie również stajnia, kowal oraz alchemik.
- Towary u handlarzy będą się najpewniej zmieniać. Przy każdym z nich widoczna była wiadomość „Dostawa nowego towaru za xx:xx”, która odliczała 60 minut.
- Dostawca unikatów umożliwia wydawanie tzw. murmuring obols, za które dostaniemy losowe przedmioty do slotu wyposażenia. Tym razem będzie można wybrać typ broni, który chcecie otrzymać. Murmuring obols będzie można uzyskać w ramach wydarzeń odbywających się w Sanktuarium.
- Stajnia pozwala na personalizację mounta i zakup nowych. Będzie to jednak możliwe dopiero po zakończeniu kampanii.
- U kowala wykujemy broń oraz zbroję. Potrzebne do tego będą odpowiednie materiały oraz nawiązka ze złota. Poza tym naprawimy tam oręż i odzyskamy materiały.
- Alchemik również ma posiadać kilka funkcji: pozwoli na wzmacnianie mikstur, tworzenie eliksirów i kadzideł oraz materiałów rzemieślniczych, co możliwe będzie za opłatą.
- Pojawił się również Okultysta, który zajmie się wydobywaniem legendarnej mocy z legendarnego przedmiotu, krystalizując ją w esencję i niszcząc przedmiot. Esencję tą „wszczepimy” do innego legendarnego przedmiotu, zastępując moc, która była w nim obecna. Esencję także przechowamy i skorzystamy z niej w późniejszym czasie
Rozwój postaci
- Na filmie widoczne było drzewko umiejętności Barbarzyńcy. Znajdowały się na nim większe pomarańczowe węzły, która były ze sobą połączone. Do pomarańczowych punktów dołączone były inne ikony, będące najpewniej umiejętnościami. Każdą z nich ulepszymy maksymalnie do 5. poziomu. Na drzewku znajdowały się również mniejsze, okrągłe ikony, które rozwiniemy trzykrotnie – są to najpewniej pasywki.
- W oknie bohatera dostępna jest zakładka „Expertise”. Pokazano w niej poziomy opanowania konkretnych broni. Bardzo możliwe, że jest to okno unikalne dla Barbarzyńcy.
- Kolejnym elementem są tzw. „Lost Cache”, które znajdziemy na terenie całego Sanktuarium. Odnajdując je, permanentnie wzmocnimy statystyki postaci.
Świat i zadania
- Każdy z odkrywanych przez nas terenów otrzyma swoją tabelę ukończenia. Znajduje się na niej sześć ikon – każda z nich oznacza inną aktywność dokonaną na danym terenie.
- Do teleportacji do dowolnego miejsca na mapie będziecie potrzebować „Scroll of Town Portal”. Szybka podróż pomiędzy oznaczonymi punktami będzie darmowa.
- Tereny mają wyznaczony najniższy rekomendowany poziom.
- Na materiałach widoczne były skrawki fabuły powiązane z Lorath Nahr, szukaniem „sekretu nieśmiertelności, by pokonać Eliasa” i Mephisto.
System walki
- Walka przypomina wczesne poziomy Diablo 3. Widoczne były ataki generujące oraz korzystające z zasobów oraz umiejętności, których czas odnowienia sięgał minuty.
- Mikstury działają inaczej niż w poprzednich grach. Częściowo leczą natychmiastowo, a pozostały efekt jest rozciągnięty w czasie.
- Pokazane zostały dwie umiejętności – Upheaval oraz Call of the Ancients.
- Przeciwnicy upuszczają tzw. „Health Globes”, które odpowiadają jednej miksturze leczącej i automatycznie uzupełniają jej poziom.
Przedmioty i statystyki
- Wyposażenie Barbarzyńcy posiada 12 slotów, z czego 4 to miejsce na broń. W ekwipunku znajdują się zakładki, które segregują przedmioty na kategorie: Equipment, Consumables, Quest i Essences, a także oddzielny przycisk Materials.
- Pojawiło się kilka nowych affixów, choć nie brakuje również tych znanych z poprzednich odsłon Diablo. Powróciły też bonusy umiejętności.
- Częstotliwość wypadania przedmiotów zdaje się niższa niż w D2 czy D3. Co więcej, loot, który zdobywał Barbarzyńca, niekoniecznie pasował do jego klasy.
Warto pamiętać, że są to opisy tego, co widoczne było we wczesnej wersji gry. To, co otrzymamy w ostatecznym wydaniu produktu, może znacznie się różnić albo też pozostać niezmienione. Niemniej najprędzej przekonamy się o tym przy okazji startu zamkniętej bety.