Fire Emblem i Animal Crossing kolejnymi markami Nintendo, które zmierzają na rynek mobilny
Firma Nintendo poinformowała, że pracuje nad mobilnymi odsłonami dwóch swoich marek - serii taktycznych RPG Fire Emblem oraz symulatorów życia Animal Crossing. Niezapowiedziane jeszcze gry trafią na rynek jesienią tego roku.
Firma Nintendo coraz bardziej agresywnie zaczyna inwestować w rynek mobilny. Do tej pory ekspansja na smartfony i tablety obejmowała głównie serię Pokemon, ale teraz japoński gigant ogłosił, że pracuje nad mobilny wersjami dwóch innych popularnych marek – Animal Crossing oraz Fire Emblem.
Niestety, na razie Nintendo ograniczyło się tylko do podania nazw marek oraz obietnicy, że pierwsze należące do nich gry mobilne zobaczymy jesienią tego roku. Nie mamy więc zielonego pojęcia, jak dokładnie prezentować się będą te produkcje. Nie warto jednak robić sobie nadziei na konwersje najnowszych odsłon, gdyż wątpliwe, aby firma chciała podcinać skrzydła konsoli przenośnej 3DS. Ponadto na początku przyszłego roku ma wyjść nowa platforma Nintendo NX i japońska korporacja też zapewne nie będzie skłonna sama tworzyć dodatkowej konkurencji dla tego systemu. Spodziewamy się więc raczej czegoś pokroju Pokemon GO, czyli gier, które biorą ogólną ideę marki i adaptują ją w uproszczonej formie na potrzeby rynku mobilnego.
Przypomnijmy, że Fire Emblem to seria taktycznych japońskich RPG-ów. Pierwsza odsłona, czyli Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light zadebiutowała w 1990 roku na 8-bitowej konsoli Nintendo Entertainment System. Sercem cyklu są rozbudowane mechanizmy rozgrywki, z oferującym wysoki poziom złożoności turowym systemem walki oraz mechaniką budowania relacji z wojownikami, które potem znajdują przełożenie na ich skuteczność na polu bitewnym.
Animal Crossing to zdecydowanie młodsza marka i jej pierwsza odsłona ukazała się w 2001 roku na konsolę Nintendo 64. Cykl symuluje spokojne życie w małych sennych wioskach, oferując graczom masę różnorodnych aktywności, pozwalających wykreowanej przez nas postaci pracować, ulepszać własne nieruchomości, brać udział w różnych zabawach, jak i budować przyjaźnie z sąsiadami.