Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2015, 12:30

FIM Speedway Grand Prix 15 zadebiutuje na PC 20 października

Firma Techland podała datę premiery oraz cenę pecetowego wydania symulatora wyścigów żużlowych FIM Speedway Grand Prix 15. Tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych 20 października i kosztować będzie 79,90 złotych.

Czy „piętnastka” okaże się grą lepszą od poprzednich, nie najlepszych odsłon serii? - FIM Speedway Grand Prix 15 zadebiutuje na PC 20 października - wiadomość - 2015-09-30
Czy „piętnastka” okaże się grą lepszą od poprzednich, nie najlepszych odsłon serii?

Firma Techland zdradziła garść szczegółów dotyczących gry FIM Speedway Grand Prix 15, czyli kolejnej odsłony serii wyścigów żużlowych, ujawnionej w lipcu tego roku. Według udostępnionej informacji prasowej, gra ma korzystać z pełnej licencji BSI, dzięki czemu tytuł uwzględni wszystkich zawodników z obecnego sezonu, takich jak Tai Woffinden, Greg Hancock czy Maciej Janowski. Podobnie ma się rzecz z torami, wśród których znajdą się zarówno te zagraniczne (np. Melbourne w Australii, brytyjskie Cardiff), jak i polskie (Warszawa, Gorzów, Toruń). Z kolei tryb sieciowy ma umożliwić jednoczesną zabawę czterem graczom, a w trakcie rozgrywki usłyszymy „znanych komentatorów żużla”.

Techland podał też datę premiery oraz cenę FIM Speedway Grand Prix 15, ale tylko dla pecetowego wydania gry. Ma się ono ukazać 20 października w dystrybucji cyfrowej i tradycyjnej, a jego cenę ustalono na 79,90 złotych. Natomiast nadal nie wiadomo, kiedy i za ile będzie można zakupić wersje na konsole Xbox One oraz PlayStation 4, choć na Facebooku twórcy obiecali, że kolejne informacje ukażą się „na dniach”. Poniżej zaś możecie zobaczyć ujawnione screeny.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej