futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 14 grudnia 2021, 13:55

Elon Musk Człowiekiem Roku 2021 według tygodnika Time

Elon Musk został wybrany Człowiekiem Roku 2021 przez magazyn Time. To najbogatszy człowiek na świecie i jeden z najbardziej wpływowych – wiedzą to w szczególności firmy kryptowalutowe.

W SKRÓCIE:
  • Elon Musk Człowiekiem Roku 2021 według tygodnika Time.

To osoba, której trudno odmówić wpływu na dzisiejszy świat. Odrodził kosmiczne aspiracje USA, pokazał, że auta elektryczne są naprawdę fajne a kryptowaluty niekoniecznie. Bywa nazywany nowożytnym Edisonem, lecz sam swoją firmę motoryzacyjną nazwał „Tesla”, by podkreślić komu oficjalny wynalazca żarówki zawdzięczał wiele patentów. Elon Musk został uznany przez magazyn Time za Człowieka Roku 2021.

Elon Musk Człowiekiem Roku 2021 według tygodnika Time - ilustracja #1
Okładka specjalnego wydania tygodnika Time. Źródło: Time

Jeśli życie jest grą wideo, grafika jest świetna, ale fabuła dezorientuje, a samouczek jest zbyt długi.

Elon Musk

Założyciel SpaceX 28 czerwca tego roku skończył 50 lat. Jest jednocześnie najbogatszym człowiekiem na świecie i bezdomnym, przynajmniej według publicznych wiadomości (Musk sprzedał swoją ostatnią posiadłość). Nadając Elonowi Muskowi ten prestiżowy tytuł, Time zapewne wziął pod uwagę przynajmniej kilka z poniższych osiągnięć:

  • dzięki Muskowi NASA nie musi już korzystać z rosyjskich statków kosmicznych, by wymienić swoją załogę na ISS i znów może pomyśleć o wizytach na Księżycu;
  • jego majątek określany jest na ponad 300 miliardów dolarów;
  • może wsiąść do ekologicznego auta własnej produkcji i przez jego szybę popatrzeć na statek kosmiczny, który także jest jego dziełem;
  • konsekwentnie realizuje pomysł dostarczenia Internetu w każdy zakątek globu;
  • trudno jest znaleźć kogoś, kto nie wiedziałby, kim jest Elon Musk, choćby z memów internetowych;
  • jednym wpisem na Twitterze potrafi zachwiać kursami akcji, a w szczególności kryptowalut;
  • jego działania mają też znaczenie dla robotyki, medycyny i transportu.

Jak zauważył Szekspir w Juliuszu Cezarze, o wiele łatwiej jest zostać zapamiętanym za czynienie zła niż dobra. Ilu z nich pozostawi po sobie ślad na świecie – a tym bardziej we wszechświecie – za swój wkład, a nie za swoje zbrodnie? Jeszcze kilka lat temu Musk był wyśmiewany jako szalony oszust, który jest na skraju bankructwa. Teraz ten nieśmiały Południowoafrykańczyk z zespołem Aspergera, który uciekł przed brutalnym dzieciństwem i przezwyciężył osobistą tragedię, nagina rządy i przemysł do siły swoich ambicji.

tygodnik Time

Tytuł Człowieka Roku tygodnika Time nie zawsze dzierży tylko jedna osoba. W zeszłym roku pochwalić się nim mogli prezydent USA Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris. W 1981 roku tytuł otrzymał (jako pierwszy Polak) Lech Wałęsa, a w 1994 roku papież Jan Paweł II. Nie zawsze laureatami byli ludzie – w 1988 roku „Człowiekiem Roku” została paneta Ziemia, a w 1982 roku komputer osobisty.

Trochę więcej o Elonie Musku przeczytacie w tym artykule:

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej