filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2024, 11:57

autor: Pamela Jakiel

Dzielące fanów Gwiezdne wojny wyrzucone z top 10 najbardziej dochodowych filmów Disneya, ustąpiły miejsca nowej animacji

W Głowie się nie mieści 2 podbija kina i w cztery weekendy od premiery pobiło całkowity wynik w box office filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie.

Źródło fot. Gwiezdne wojny: część IX - Skywalker. Odrodzenie, J.J. Abrams, Disney, 2019
i

Choć niektórym może wydać się to zaskakujące, W głowie się nie mieści 2 w cztery weekendy po premierze zarobiło dla Disneya więcej niż dzielące widzów widowisko Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie przez cały okres wyświetlania w kinach. Tym samym nowa animacja Pixara „wyrzuciła” wspomnianą produkcję Star Wars z top 10 najbardziej dochodowych filmów Disneya.

Jak donosi The Numbers, W głowie się nie mieści 2 pokonało także inną kinową produkcję Star Wars – dobrze przyjęte widowisko Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Zajmujący do tej pory dziewiątą pozycję film z Diego Luną wylądował teraz na dziesiątym miejscu. Kolejnym hitem, który familijna produkcja ma szansę pokonać, jest Król Lew z 2019 roku.

Wygląda na to, że animacje Pixara wciąż mają wielki potencjał i są w stanie przynieść Disneyowi zyski na poziomie produkcji rozgrywających się w odległej galaktyce. W głowie się nie mieści 2 zarobiło na biletach w USA ponad 534 mln dolarów, zaś Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie – 515 mln. Podobnie sytuacja wygląda na świecie. Wspomniana animacja zebrała w box office już ponad 1,217 mld dolarów, zaś dziewiąta część sagi Gwiezdne wojny – 1,07 mld.

Warto dodać, że W głowie się nie mieści 2 to pierwszy film animowany, któremu udało się zarobić tak dużą kwotę w tak krótkim czasie. Widowisko niedawno pokonało także Diunę: Część drugą, zabierając dziełu Denisa Villeneuve'a tytuł najlepiej zarabiającego filmu roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej