filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lipca 2024, 10:33

autor: Pamela Jakiel

Disney znów triumfuje, bijąc kolejne rekordy w box office. W głowie się nie mieści 2 zarobiło miliard w tempie niedostępnym dla innych animacji

W głowie się nie mieści 2, nowa produkcja Disneya, podbija światowe kina. Widowisko zarobiło miliard ze sprzedaży biletów szybciej niż jakakolwiek inna animacja.

Źródło fot. W głowie się nie mieści 2, Kelsey Mann, Disney, 2024
i

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Disney pokonał Diunę: Część drugą w box office, odbierając widowisku Denisa Villeneuve'a tytuł najlepiej zarabiającego filmu roku 2024. Najlepszym otwarciem ostatnich miesięcy może poszczycić się W głowie się nie mieści 2 – animacja, która stała się najbardziej dochodową produkcją roku już w dwa weekendy od premiery w kinach. Dzieło ze studia Myszki Miki się jednak nie zatrzymuje i bije kolejne rekordy.

Jak donosi portal The Wrap, animacja właśnie zarobiła ze sprzedaży biletów na świecie miliard dolarów (469,3 mln w USA). To pierwszy film, któremu w tym roku udało się przekroczyć tę kwotę w światowym box office.

Wynik robi wrażenie, zważywszy na to, że W głowie się nie mieści 2 jest wyświetlane w kinach od trzech weekendów, a dokładnie od 19 dni. Żadnemu innemu filmowi animowanemu nie udało się zarobić takiej kwoty w tak krótkim czasie.

Warto dodać, że W głowie się nie mieści 2 to świetnie przyjęty przez krytyków sequel, który wszedł na wielkie ekrany prawie 10 lat po premierze pierwszego filmu Inside Out. Dzieło ukazuje dalsze losy dziewczynki o imieniu Riley i skupia się na wnętrzu bohaterki oraz jej emocjach – Radości, Smutku, Gniewie, Strachu i Obrzydzeniu. W kontynuacji do tej ferajny dołącza nowa postać – Obawa.

W głowie się nie mieści 2 możecie obejrzeć w kinach.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej