filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lipca 2024, 10:37

autor: Pamela Jakiel

Disney pobił swój własny rekord. W głowie się nie mieści 2 właśnie zdetronizowało najbardziej dochodową animację w historii

Stało się. W głowie się nie mieści 2 jest teraz najbardziej dochodową animacją w historii. Nowe widowisko pokonało inne produkcje Disneya, zarabiając w box office 1,46 mld dolarów.

Źródło fot. W głowie się nie mieści 2, Kelsey Mann, Disney, 2024
i

W głowie się nie mieści 2 to świetnie przyjęta produkcja, która od czasu premiery w czerwcu podbija kina. Jak donosi Pixar, widowisko właśnie stało się najbardziej dochodową animacją w historii, zarabiając ze sprzedaży biletów na świecie 1,462 mld dolarów. Tym samym dzieło zdetronizowało Krainę lodu 2, która do tej pory królowała na liście z wynikiem 1,454 mld dolarów.

W głowie się nie mieści 2 – sukcesy w box office

Aktualnie W głowie się nie mieści 2 zajmuje 13. miejsce pośród najbardziej dochodowych filmów w historii. Niewykluczone, że animacja prześcignie jeszcze kinowy hit Top Gun: Maverick, który w box office zarobił 1,496 mld. Pierwsze miejsce na liście najlepiej radzących sobie w kasie widowisk niezmiennie należy do Avatara (2,93 mld dolarów).

W głowie się nie mieści 2 szło jak burza od kiedy tylko trafiło do kin. Zaliczyło świetny weekend otwarcia, a później odebrało Diunie 2 tytuł najlepiej zarabiającego filmu 2024 roku. Następnie zarobiło miliard w tempie niedostępnym dla innych animacji i wyrzuciło z top 10 najbardziej dochodowych filmów Disneya Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie. Animacja prześcignęła także Iniemamocnych 2 jako najlepiej zarabiającą produkcję Pixara w historii.

Przypomnijmy, że W głowie się nie mieści 2 jest kontynuacją dzieła z 2015 roku i ukazuje dalsze losy Riley. Fabuła skupia się na wnętrzu dziewczynki i jej emocjach – Radości, Smutku, Gniewie, Strachu oraz Obrzydzeniu. W sequelu do tej ferajny dołącza nowa bohaterka – Obawa.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej