autor: Kamil Zwijacz
Deus Ex: Revision - debiut moda odświeżającego Deus Ex
Studio Caustic Creative po kilku latach pracy udostępniło dziś w sklepie Steam modyfikację gry Deus Ex o nazwie Deus Ex: Revision. Projekt ulepsza oprawę graficzną, dodaje nową muzykę, lokacje i nie tylko.
W 2011 roku donosiliśmy o ciekawym modzie do gry Deus Ex z 2000 roku. Mowa o Deus Ex: Revision od ekipy Caustic Creative, które dziś zadebiutowało w pełnej wersji w sklepie Steam. Modyfikacja dostępna jest za darmo, ale do działania wymaga oczywiście oryginalnej produkcji. Dzięki niej możecie właściwie na nowo odkrywać kultową grę, w której lokacje zostały przeprojektowane, pomieszczenia zyskały na szczegółowości, zespół EdenShard stworzył nową ścieżkę dźwiękową opartą na pierwowzorze, a dodatkowo całość uzupełniono innymi modami, dzięki czemu tekstury są w wysokiej rozdzielczości, pojawiły się ładniejsze modele 3D oraz renderowanie Direct3D 9. Jak to wszystko wypada w rzeczywistości zobaczycie na powyższym zwiastunie premierowym, ale najlepiej będzie, gdy sprawdzicie mod samodzielnie.
By cieszyć się z tych wszystkich dobrodziejstw, musicie spełniać następujące wymagania sprzętowe:
Minimalne:
- Procesor: dwurdzeniowy o taktowaniu 2.0 GHz,
- Karta grafiki: z 256 MB pamięci i obsługą bibliotek DirectX 9.0c;
- Pamięć: 3 GB RAM,
- Twardy dysk: 6 GB wolnej przestrzeni;
- System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista.
Zalecane:
- Procesor: czterordzeniowy o taktowaniu 3.0 GHz lub lepszy;
- Karta grafiki: z 1 GB pamięci i obsługą bibliotek DirectX 9.0c;
- Pamięć: 5 GB RAM;
- Twardy dysk: 10 GB wolnej przestrzeni;
- System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy.
Co ciekawe, studio Eidos Montreal, pracujące obecnie nad grą Deus Ex: Rozłam Ludzkości, jest bardzo zadowolone z debiutu Deus Ex: Revision. Szef dewelopera, David Anfossi, stwierdził nawet, że:
„Revision od Caustic Creative to fantastyczny sposób dla nowych i starych fanów na doświadczenie w zupełnie nowy sposób oryginalnego Deus Ex przed tym jak Deus Ex: Mankind Divided znowu podniesie poprzeczkę.”
Skoro tak mówi, to nie pozostaje nam nic innego, jak ściągać i grać.